Zavřít reklamu

Máte nový iPad ale stále tak trochu tápete s různými možnostmi ovládání a používání? Není se čemu divit, Apple leckteré funkce téměř neprezentuje a pokud tak o nich nevíte, sami na ně obvykle nepřijdete. A nemusíte být zrovna čerstvým majitelem iPadu. Na videu níže se můžete podívat na všechna gesta a funkce, které nové iPady umožňují v souvislosti s multitaskingem. Pochlubte se v diskuzi níže, jestli jste opravdu znali všechny.

Redaktoři amerického serveru 9to5mac dali dohromady velmi užitečné video, na kterém jsou znázorněna všechna gesta a speciální postupy, které nějakým způsobem pracují s multitaskingem. Najdeme zde klasické přepínání aplikaci či otevření dvou (či více) aplikací najednou, najdou se zde však i funkce, které tak obvyklé nejsou, zejména v souvislost s funkcemi jako je Split View. Však posuďte sami.

Zde však musíme upozornit na to, že pokud disponujete nějakým starším iPadem (mimo iPady Pro, ty podporují všechny výše uvedené kroky), můžete se setkat s jejich omezenou funkčností, co se různých multitasking funkcí týče. Na vinně je především slabší hardware, díky kterému bylo třeba u těchto modelů některé možnosti vypnout. Například iPad Air 1. generace nepodporuje funkci Split View. U dalších funkcí jako je Slide Over či Picture in Picture jsou také různá omezení daná hardwarovou limitací.

Zdroj: YouTube

.