Zavřít reklamu

Mezi jablíčkáři se začíná stále více mluvit o příchodu nového iPhonu SE, který by se na pultech prodejců mohl objevit již v příštím roce. Pokud se řadíte mezi naše pravidelné čtenáře, pak vám určitě neunikl náš dva dny starý článek, ve kterém jsme se věnovali predikcím z portálu DigiTimes. Aktuálně navíc s novou zprávou přichází populární portál Nikkei Asia, který přináší zajímavé informace o chystaném iPhonu SE.

iPhone SE (2020):

Očekávaný iPhone SE by si měl opět zakládat na designu iPhonu 8 a dočkat bychom se jej měli již v první polovině příštího roku. Jeho hlavním lákadlem pak bude čip Apple A15, který se vůbec poprvé objeví letošní řadě iPhone 13 a postará se tak o prvotřídní výkon. Zároveň by neměla chybět podpora 5G sítí. O tu se pak postará čip Qualcomm X60. Na druhou stranu ale informace z DigiTimes hovoří o tom, že populární model SE dostane čip A14 z loňských iPhonů 12. Prozatím není tedy vůbec jisté, pro jakou variantu se Apple ve finále rozhodne.

Zároveň se mezi jablíčkáři debatuje o displeji chystaného zařízení. Jelikož by design měl být prakticky nezměněný, dá se očekávat, že si zachová svůj 4,7″ LCD displej. Přechod na větší obrazovku, případně na technologii OLED, se v současné chvíli zdá jako nepravděpodobný. Tímto krokem by se navíc i zvýšily náklady a potažmo i cena zařízení. Další otázkou je zachování Home buttonu. Pravděpodobně si tento jablečný telefon ikonické tlačítko zachová i tentokrát a nabídne v něm technologii pro rozpoznávání otisků prstů Touch ID.

Zajímavý koncept iPhone SE 3. generace:

Dosavadní úniky a predikce ohledně iPhonu SE jsou bezesporu zajímavé, ale v některých směrech se rozcházejí. Zároveň se mezi fanoušky objevila zajímavá vize nového modelu, která by mohla přilákat i pozornost uživatelů konkurenčních telefonů. Apple by v takovém případě mohl odstranit Home button a vsadit na displej přes celé tělo, přičemž namísto výřezu by nabídl průstřel. Technologie Touch ID by se pak po vzoru iPadu Air mohla přesunout do zapínacího tlačítka. Pro zachování nejnižších nákladů by pak telefon nabízel pouze LCD panel namísto dražší technologie OLED. Prakticky by iPhone SE přešel do těla iPhonu 12 mini se zmiňovanými úpravami. Líbil by se vám takový telefon?

.