Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Fanoušci znovu nafotili originální tapety pro macOS

Kalifornský gigant je bezesporu jednou z nejpopulárnějších společností na světě. Za Applem navíc stojí řada věrných fanoušků, kteří kupříkladu s nadšením a vysokým očekáváním sledují každou jablečnou konferenci. Mezi tyto fanoušky bychom rozhodně mohli zařadit i YouTubera a fotografa jménem Andrew Levitt, který se již loni spojil se svými přáteli, konkrétně tedy s Jacobem Phillips a Tayolerm Gray, a rozhodli se pro nafocení originálních tapet, jež můžeme najít v operačních systémech macOS. Pro stejnou zkušenost se rozhodli ještě před představením macOS 11 Big Sur. Celou svou cestu přitom natočili a věřte, že to stojí za to.

Ve výše přiloženém sedmnácti minutovém videu si můžete prohlédnout focení hor na kalifornském Central Coast. Video začíná ještě před samotným začátkem úvodní Keynote k vývojářské komnferenci WWDC 2020 a následnou cestu za vysněnou fotografií. Samozřejmě se to bohužel neobešlo bez komplikací. Po bližším průzkumu se totiž ukázalo, že je snímek vyfocen z výšky 4 tisíc stop nad mořem (asi 1219 metrů). Tento problém se dá naštěstí snadno vyřešit s pomocí dronu. V tomto případě do karet tvůrců ale nehrál kalifornský zákon, který létání u pobřeží přímo zakazuje. Z tohoto důvodu se mladíci rozhodli pro helikoptéru. Ačkoliv se může zdát, že v tomto momentu už bylo vyhráno, opak byl pravdou. Při prvním pokusu byla poměrně silná mlha a fotografie nestála za nic. Naštěstí se druhý pokus již vydařil.

V předchozím odstavci jsme zmínili helikoptéru, kterou tým mladíků pro vyfocení fotografie použil. Extrémní zajímavostí totiž je, že s nimi letěl stejný pilot, který zajišťoval přepravu i přímo pro fotografa společnosti Apple, jež se postaral o vytvoření originálního snímku. Pokud vás zajímá celá cesta za touto fotografií, určitě se na video podívejte.

Apple zachraňuje planetu Zemi: Chystá se 100 % zredukovat uhlíkovou stopu

Jablečná společnost je již od svého založení v mnoha směrem progresivní a vždy přichází s inovativními řešeními. V současné době naši planetu Zemi navíc sužuje změna klimatu a řada dalších problémů, což si uvědomuje i samotný Apple. Již v minulosti jsme v souvislosti s MacBooky mohli slyšet o přechodu na recyklovatelný hliník a o dalších podobných krocích. Zde se ale společnost z Cupertina nehodlá zastavit. Dnes jsme se totiž dozvěděli zcela revoluční novinku, podle které Apple do roku 2030 zredukuje uhlíkovou stopu na nulu, a to v rámci celého svého podnikání i dodavatelského řetězce.

Tímto krokem kalifornský gigant navíc ukazuje, že to půjde dělat i jinak, s ohledem na životní prostředí a v prospěch globálního klimatu. Podle nedávno vydané tiskové zprávy se společnost do roku 2030 chystá omezit emise o 75 procent, zatímco pracuje na vývoji inovativního řešení pro odstraňovaní uhlíku u zbývajících 25 procent. Dnes jsme se navíc dočkali vydání nového videa s názvem A climate change promise from Apple, které zdůrazňuje důležitost tohoto kroku.

Na trh míří alternativní ovladač pro Apple TV

Ovladač pro Apple TV mezi jablíčkáři sklízí poměrně smíšenou zpětnou vazbu. Někomu se zkrátka líbí a neměnili by jej, ostatním zase přijde nepraktický až směšný. Pokud se řadíte do druhé skupiny, pravděpodobně jste již nejednou hodili očkem po nějakém alternativním řešení. S novinkou se nyní představila společnost Function101, která již příští měsíc na trh uvede parádní ovladač pro jablečnou televizi. Pojďme si jej trošku blíže popsat.

Tlačítkový ovladač od společnosti Function101 nenabízí žádnou dotykovou plochu. Místo ní ale nalezneme klasické šipky, přičemž uprostřed se nachází tlačítko OK. V horní části si ještě můžeme všimnou tlačítka Menu a knoflíku pro zapnutí či vypnutí. Uprostřed se poté nachází hlavní tlačítka pro ovládání hlasitosti a kanálů a pod nimi nalezneme možnost pro ovládání multimediálního obsahu. Ovladač by měl na trh vstoupit s cenovkou okolo 30 dolarů, tedy téměř 700 korun, a k dostání by měl být nejprve ve Spojených státech amerických.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více