Zavřít reklamu

Vývojář Tim Beaudet zjevně chce naplno využít svátečního období nadcházejících Velikonoc. Jen pár dní před Velkým pátkem totiž na Steam dorazila jeho nová hra Eggcelerate. Potrhlá závodní záležitost o droučování vajíček pro velikonočního zajíčka by asi tolik pozornosti nezískala, a to je celkem škoda, protože hra vypadá jako pořádná porce nenáročné zábavy.

Úkol na vás ve hře čeká jednoduchý – dorazit na konec závodní tratě. Háček je v tom, že na střeše svého vozidla máte připevněnou nádobu a v ní se kutálí křehká vajíčka. Pokud vám jedno spadne, jedete celou úroveň znovu. Z podstaty věci je tak jasné, že v Eggcelerate nebudete akcelerovat na normálních a rovných závodních tratích. Vývojář se bohužel rozhodl na vás nastražit spoustu různorodých překážek, které mají za úkol vám váš už tak náročný úkol ješte víc znepříjemnit. Na tratích vás tak čekají skokánky, popadané stromy, cirkulárky nebo i obrovské pěsti, které vás v mžiku připraví o váš cenný náklad. Musíte tak postupovat nanejvýš opatrně, se sešlápnutým plynem a občasným zatočením tu moc dobře neobstojíte.

Jak je vidno z obrázků, auta ve hře nevypadají úplně jako závodní žihadla. I přes to, že budete po většinu hry jezdit v podobných dodávkách, nepřipraví vás Eggcelerate o možnost si je vylepšit dle svých představ. Čeká vás tak odemykání spousty různých skinů vozidel, ale i rozličných vajíček a misek na ně. Ty existují jako odměny, jež vás budou motivovat k tomu každou z úrovní zvládnou co nejlépe. Vzhledem k této vlastnosti hry ji sám vývojář doporučuje jako zábavnou volbu ke streamování.

Hru Eggcelerate můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více