Zavřít reklamu

Na podzim bude spuštěna nová streamovací služba od Applu s názvem Apple TV+. Nabízet by měla především původní seriály i filmy. Náklady na provoz streamovacích služeb nejsou zrovna nejnižší, a řada provozovatelů, jako je třeba Netflix nebo Amazon, svůj rozpočet neustále zvyšuje.

Zatímco výdaje společnosti Netflix na jednu epizodu populárního seriálu House of Cards činily 4,5 milionu dolarů, mohou provozovatelé  za jednu epizodu seriálu z původní tvorby zaplatit v současnosti mezi osmi a patnácti miliony dolarů. Pokud jde o Apple, činily jeho náklady na jednu epizodu původního dramatického sci-fi seriálu See téměř patnáct milionů dolarů.

V seriálu, odehrávajícím se v daleké budoucnosti, účinkuje například Jason Momoa, známý ze seriálu Hra o trůny nebo filmu Aquaman, nebo třeba Alfre Woodard. Děj seriálu See se odehrává na Zemi, jejíž obyvatele téměř vyhubil zákeřný virus. Ti, kteří přežili, přišli o zrak, a bojují o přežití. Apple podle všeho považuje seriál za jednu ze svých divokých karet a představil ho také na letošní WWDC.

Apple již dříve oznámil, že rozpočet na původní obsah pro jeho službu Apple TV+ činí jednu miliardu dolarů. Zatím není jasné, zda se firma do této částky vešla, nebo byla nucena ji překročit. Součástí nabídky Apple TV+ je řada hvězdně obsazených seriálů, jako je třeba The Morning Show s Reese Witherspoon a Jennifer Aniston. Ty si měly údajně svým účinkováním ve zmíněném seriálu vydělat 1,25 milionu dolarů.

Služba Apple TV+ má být oficiálně spuštěna již letos na podzim. Kromě stávajících služeb, jako je HBO, Amazon Prime nebo Netflix,  jí bude konkurovat například také nová streamovací služba společnosti Disney.

Apple TV+
Zdroj: Wall Street Journal

.