iWant

Steven Spielberg bude pro Apple připravovat (staro)nový seriál

iWant

V posledních měsících se objevovaly zprávy o tom, že Apple hodlá značně investovat do toho, aby příští rok přišel s nějakým vlastním a originálním videoobsahem. Z dlouhodobého hlediska by společnost chtěla konkurovat službám jako je Neflix či Amazon Prime Video, zatím však nemá čím. Dva letošní projekty, Carpool Karaoke a Planet of the Apps, byly (resp. jsou) spíše propadákem než nějakým zářným úspěchem. To by se však mělo od příštího roku změnit. A pomoci by k tomu měl i slavný režisér Steven Spielberg.

Apple si údajně vyčlenil až miliardu dolarů na tvorbu vlastního obsahu pro příští rok. A jedním z projektů, na který půjdou tyto peníze, bude reboot slavného seriálu z 80. let, za kterým stál právě Steven Spielberg. Jedná se o Amazing Stories, v češtině Neuvěřitelné příběhy (CSFD profil zde). V zahraničí populární seriál z 80. let se původně dočkal dvou sérií, byť o žádný etalon kvality nešlo. Podle informací serveru Wall Street Journal však Spielberg uzavřel s Applem smlouvu a díky ní během příštího roku natočí deset nových epizod. Na každou by měl být vyčleněn rozpočet ve výši 5 milionů dolarů, což rozhodně není málo peněz.

Report WSJ přináší ještě další informace o tom, že kromě nových projektů chystá Apple také svou vlastní přehrávací infrastrukturu, kterou chce přímo konkurovat třeba Netflixu. Zatím nejsou známy nějaké konkrétnější informace ale tento krok se zdá jako logický. Pokud se Apple opravdu chystá na rozjetí vlastního zábavního byznysu v oblasti filmů a seriálů, streamování přes Apple Music nebude ideálním řešením. Příští rok se tak máme (snad) na co těšit.

Zdroj: 9to5mac