Zavřít reklamu

Apple vydal své nové operační systémy. Jejich primárním účelem je sice opravit chyby, které jsou v nich přítomny, přinášejí ale i nové funkce a možnosti. Poslední dobou je však poměrně obtížné zjistit, co všechno nového jednotlivé verze systémů vlastně poskytují. 

Když pro vaše zařízení vyjde nová aktualizace, tak vám Apple poskytne jen strohý náhled toho, co vlastně přináší. Pokud se budeme bavit o iOS 16.4, tak se Nastavení vlastně dozvíte jen: „Tato aktualizace přináší 21 nových emotikonů a obsahuje další vylepšení, opravy chyb a aktualizace zabezpečení pro váš iPhone.“ Není to ale trochu málo?

Až když rozkliknete nabídku Další informace, dočtete se toho přece jen více. Bodově je zde popsáno, jaká vylepšení a opravy chyb aktualizace přináší. I tak zde ale pořád něco chybí. Existují totiž některé funkce, které nejsou v těchto poznámkách vůbec uvedeny, ale jsou součástí nového systému. Konkrétně v případě iOS 16.4 jde o funkci 5G Standalone, tedy samostatné 5G, nebo znovuzavedení nové architektury HomeKitu.

Pokud navíc máte nastavené automatické aktualizace, kdy se tedy vaše zařízení aktualizuje přes noc, vlastně se ani nedozvíte, co nového daný systém přináší. Přitom právě možnost Izolace hlasu je poměrně užitečná a může změnit kvalitu telefonních hovorů. Kdo o ní ale reálně ví, natož jak ji vlastně aktivovat? Apple by rozhodně měl zapracovat na aplikaci Tipy, která čas od času na nějakou tu funkci v novém systému upozorní, rozhodně ale ne na všechny, a to navíc ještě jen skutečně nárazově. 

Apple se poslední dobou s popisky svých novinek tak přiklání k Android konkurenci. Třeba takový Samsung sice poskytne vyčerpávající seznam novinek, pokud vyjde nová verze Androidu a jeho One UI, pokud ale vyjde jen měsíční aktualizace, nedozvíte se z jejího popisu prakticky nic. Buďme nicméně rádi, že aktualizace stále vychází, že opravují chyby a sem tam přinesou i nějakou tu novinku. To, co bude umět iOS 17 zjistíme už za chvíli, protože v červnu proběhne WWDC, kde Apple nové systémy pro svá zařízení oficiálně představí. 

.