Zavřít reklamu

Stále častěji se setkávám s uživateli nativní aplikace Mail, kterým nechodí upozornění na nově příchozí e-mailové zprávy. Pokud jste se v podobné situaci ocitli vy a stává se vám, že e-mail přijde bez jakéhokoliv oznámení, popřípadě pokud vám přijde pouze notifikace bez zvuku, tak se vám bude hodit tento článek. V tom se totiž podíváme na to, co dělat v případě, že vám nechodí e-maily na iPhone. Po dočtení tohoto článku už byste s příjmem e-mailových zpráv prostřednictvím nativní aplikace Mail neměli mít problém.

Nastavení vyzvedávání

Hned na začátek je nutné, abyste si zkontrolovali nastavení vyzvedávání e-mailových zpráv. Přejděte tedy do aplikace Nastavení, kde sjeďte níže a rozklikněte kolonku Pošta. V rámci této sekce pak přejděte do Účty a dole rozklikněte Vyzvedávání dat. Nyní si zkontrolujte, že dole máte zaškrtnutou možnost Automaticky. U jednotlivých e-mailových účtů výše pak nastavte Vyzvedávání, akorát u účtu iCloud nastavte Push. Nahoře samozřejmě zkontrolujte, zdali je aktivní funkce Push. Tímto způsobem jste správně nastavili vyzvedávání e-mailů.

Kontrola oznámení

Jakmile si pomocí výše uvedeného postupu zkontrolujete správnost nastavení vyzvedávání, tak se vrhněte na tento krok. Mnoho uživatelů si myslí, že má oznámení pro Mail aktivní, a že tam tedy problém být nemůže. Opak je však pravdou, jelikož oznámení mohou být deaktivovány i bez vašeho zásahu. Tento krok tedy rozhodně nepřeskakujte a přejděte do aplikace Nastavení, kde rozklikněte sekci Oznámení. Pak sjeďte níže k aplikaci Mail, na kterou klepněte. Zde nahoře aktivujte možnost Povolit oznámení, a poté přejděte do jednotlivých účtů. Zde nahoře opět aktivujte Povolit oznámení a u Upozornění zaškrtněte Při uzamčení, Oznamovací centrum i Bannery. Níže si pak můžete nastavit také zvuky a zobrazení odznaků, společně s náhledy. Právě tímto způsobem většina uživatelů problémy s nativní aplikací Mail vyřeší.

Aktivace zvukového upozornění

Aplikace Mail nemá ve výchozím nastavení aktivní přehrávání zvuků při příchozí poště. Proto se může stát, že vám sice notifikace přijde, avšak neozve se zvukové upozornění. Pokud si chcete zvukové upozornění pro aplikaci Mail upravit, tak přejděte do nativní aplikace Nastavení, kde rozklikněte možnost Zvuky a haptika. V rámci této sekce pak sjeďte o kus níže a klepněte na kolonku s názvem Nová pošta. Na další obrazovce už si můžete nastavit zvukové upozornění, společně s vibracemi.

Kontrola aktualizace na pozadí

Pro správnou funkčnost některých aplikací je nutné, abyste jim povolili aktualizaci dat na pozadí. Jak už název napovídá, tak tato funkce slouží k automatické aktualizaci dat na pozadí, tedy když telefon zrovna nepoužíváte. Pokud funkci máte aktivní, tak například v případě Počasí budete mít vždy jistotu, že se vám po spuštění této aplikace zobrazí bez čekání aktuální data, v případě Mailu pak poslední dostupné e-mailové zprávy. Pro kontrolu toho, zdali máte aktualizace na pozadí aktivní, přejděte do Nastavení, kde rozklikněte sekci Obecné. Poté se přesuňte do Aktualizace na pozadí, kde nahoře rozklikněte stejnojmenný řádek a zkontrolujte si, zdali máte funkci zapnutou.

Přeinstalování aplikace

Jestliže vám ani jeden z výše uvedených tipů nepomohl a z aplikace Mail vám stále nechodí žádné upozornění, tak můžete ještě vyzkoušet celou aplikaci přeinstalovat. Je možné, že se Mail nějakým způsobem zasekl či selhal, a proto oznámení nezobrazuje. Na aplikaci Mail tedy na domovské obrazovce podržte prst, a poté proveďte odinstalaci. Pak jen stačí přejít do App Storu a vyhledat aplikaci Mail, popřípadě klepněte na tento odkaz. Z profilu aplikace ji opětovně stáhněte, spusťte a vyzkoušejte, zdali oznámení fungují. Pokud ano, tak máte vyhráno, v opačném případě bude nejspíše nutné provést reset do továrního nastavení.

.