Zavřít reklamu

Fantazii se ve videohrách meze nekladou. Přesto se však většinou ocitáme v rolích vojáků, rytířů, talentovaných sportovců nebo rovnou jejich vůdců. Málokdy se nám přitom poštěstí se vtělit do kůže nějakého vědce a užít si specifickou radost z poznávání tajemného. Na podobnou cestu vás mohla pozvat dnes již kultovní Subnautica. Pokud si ale chcete vyzkoušet skromnější expedici, na které vám bude muset spoustu neznámého dokreslovat vaše vlastní představivost, můžete se na ni vypravit v nezávislém In Other Waters.

Debutantský počin vývojářů ze studia Jump Over The Age na první pohled neoslní svým grafickým zpracováním. Příběh o xenobioložce (věda zkoumající život mimo Zemi), která se vydala vydat rozlousknout záhadu zmizení své přítelkyně v neprozkoumaných oblastech planety pokryté oceány, je vyprávěn formou komunikace hlavní hrdinky s asistující umělou inteligencí. Bez cut-scén a plnohodnotného dabingu však dokáže vyprávět příběh poutavě díky originálnímu pojetí prozkoumávání neznáme planety. Ve správném vědeckém rozpoložení totiž budete poznávat místní druhy hub a naučíte se používat jejich spóry k navigaci prostředí.

Objevené organismy si přitom nemůžete prohlédnout přímo v jejich přirozeném prostředí, kde je reprezentují jen jednoduché piktogramy. Kromě představivost živící mimozemské biosféry vás však čeká i poutavý příběh. A pro ty, kterým nestačí jen popis exotických živočichů, si vývojáři připravili i krásné ilustrace, jež odemknete soustavným prozkoumáváním a sběrem vzorků.

  • Vývojář: Jump Over The Age
  • Čeština: ne
  • Cena: 12,49 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Nintendo Switch
  • Minimální požadavky na macOS: 64-bitový operační systém macOS 10.10.5 nebo novější, procesor na minimální frekvenci 2 GHz, 4 GB operační paměti, grafická karta s 2GB paměti, 700 MB volného místa na disku

 Hru In Other Waters můžete zakoupit zde

Patrik Pajer

Absolvent filmu a audiovizuální kultury. Věnuje víc času psaní o hrách než jejich hraní. Budoucí krypto baron.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.