Zavřít reklamu
bluetooth

S přibývajícími produkty a službami Apple stále více využívá Bluetooth, který je sám o sobě dobrým komunikačním kanálem, jenže na Macu uživatelům často působí mnohem více obtíží než radosti. Pokud vám Bluetooth nefunguje tak, jak byste si představovali, mohl by pomoci jeho tvrdý reset.

Na tzv. hardcore reset upozornil magazín Mac Kung Fu, podle kterého byste se měli k následujícím krokům uchýlit tehdy, kdy jste již vyčerpali všechna tradiční řešení jako restart zařízení, zapnutí/vypnutí Bluetooth apod.

Následující návod vám umožní resetovat Bluetooth systém do továrního stavu, což znamená, že mimo jiné odstraní všechny spárované zařízení. Pokud tedy používáte Bluetooth klávesnici nebo myš, je třeba pro resetování Bluetooth sáhnout po vestavěných klávesnicích či trackpadech, nebo je připojit přes USB.

bluetooth-reset
 1. Držte Shift+Alt (⎇) a klikněte na ikonu Bluetooth v horní liště nabídek.
 2. V menu vyberte Ladění (Debug) > Odstranit všechna zařízení (Remove All Devices). V tu chvíli přestanou všechna spárovaná zařízení fungovat.
 3. Ve stejném menu vyberte opět Ladění (Debug) > Resetovat Bluetooth modul (Reset the Bluetooth Module).
 4. Restartuje Mac. Jakmile Mac opět spustíte, přidejte svá Bluetooth zařízení, jako kdybyste nastavovali nový počítač.

Vedle hardcore resetu Bluetooth magazín Mac Kung Fu ještě v případě problémů s Bluetooth doporučuje zvážit resetování SMC (řadiče pro správu systému).

Zdroj: Mac Kung Fu

Šéfredaktor Jablíčkář.cz a uživatel jablečných produktů všeho druhu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Nevím nakolik dobře mi funguje BT, protože BT myš ani klávesnici nepoužívám, ale nevyužívá to i AirDrop? Tam by měl zřejmě fungovat BT i WiFi, ale fakt přesně nevím. Rozhodně s AirDrop problémy mám a to na všech zařízeních. Je to super funkce, ale naprosto nespolehlivá – pravděpodobnost toho, že se mi podaří poslat někomu něco přes tuhle funkci je tragicky nízká, spíš se to dá považovat za šťastnou náhodu. A co za tím je, to vážně netuším. Nevím co s tím, nevím kde se zeptat, prostě mám něco, co nefunguje, ale nedokážu s tím nic udělat. Z těchto důvodů bych si i koupil AppleCare+, kdyby to u nás šlo. U Microsoftu bych šel na online chat s technickou podporou, ale co se v takových případech dělá u Applu? Brečí? (neodkazujte mě na nějakou placenou telefonickou linku – mám tady několik zařízení mladších jednoho roku, tak bych tyhle problémy rád řešil nějak bezplatně)

  Za poslednych 20 rokov som mal:
  12 pocitacov Mac, a z toho sa mi 6 pokazilo
  6 iPhonov, mal som problemy s dvoma
  4 Apple monitory, pokazil sa mi jeden
  Z 22 Apple produktov bolo 9 poruchovych, to je 41%. Nie je to sice statisticky reprezantativna vzorka, ale o niecom to asi svedci.

  Na AirDrop bych se chtěl také zeptat. Od přechodu na iOS 9 a OS X El Capitan nefunguje vůbec. Ani u nikoho, koho znám. Ono to ani dřív nefungovalo bezchybně. Ale teď už vůbec. Je zvláštní, že žádný jablíčkářský web to neřeší.

  Ide ale je potreba povoliť párovanie so staršími zariadeniami. tak sa mi podarilo spárovať macbook pro late 2010, s iphone 5s.

  Když mi nejde spojit iPhone 6 a iPad Air 2, tak to asi nebude problém špatného nastavení. Viditelnost nastavená pro všechny, zkoušeno na jedné wifi síti a mimo wifi síť, mělo by to fungovat, ale nefunguje, ani jedním směrem. A nebaví mě kvůli tomu hrát si s tím ve stylu re-install iOS na všech zařízeních apod. – tolik času zase nemám a zaplatil jsem za to hodně desítek tisíc. Fakt mě to ale s**e.

celý text

Čtěte více.