Zavřít reklamu

S přibývajícími produkty a službami Apple stále více využívá Bluetooth, který je sám o sobě dobrým komunikačním kanálem, jenže na Macu uživatelům často působí mnohem více obtíží než radosti. Pokud vám Bluetooth nefunguje tak, jak byste si představovali, mohl by pomoci jeho tvrdý reset.

Na tzv. hardcore reset upozornil magazín Mac Kung Fu, podle kterého byste se měli k následujícím krokům uchýlit tehdy, kdy jste již vyčerpali všechna tradiční řešení jako restart zařízení, zapnutí/vypnutí Bluetooth apod.

Následující návod vám umožní resetovat Bluetooth systém do továrního stavu, což znamená, že mimo jiné odstraní všechny spárované zařízení. Pokud tedy používáte Bluetooth klávesnici nebo myš, je třeba pro resetování Bluetooth sáhnout po vestavěných klávesnicích či trackpadech, nebo je připojit přes USB.

  1. Držte Shift+Alt (⎇) a klikněte na ikonu Bluetooth v horní liště nabídek.
  2. V menu vyberte Ladění (Debug) > Odstranit všechna zařízení (Remove All Devices). V tu chvíli přestanou všechna spárovaná zařízení fungovat.
  3. Ve stejném menu vyberte opět Ladění (Debug) > Resetovat Bluetooth modul (Reset the Bluetooth Module).
  4. Restartuje Mac. Jakmile Mac opět spustíte, přidejte svá Bluetooth zařízení, jako kdybyste nastavovali nový počítač.

Vedle hardcore resetu Bluetooth magazín Mac Kung Fu ještě v případě problémů s Bluetooth doporučuje zvážit resetování SMC (řadiče pro správu systému).

Zdroj: Mac Kung Fu
.