Zavřít reklamu

Po ukončení úvodní keynote k zahájení WWDC22 vydal Apple i nové operační systémy pro vývojáře. Ti si tak mohou již nyní zkoušet veškeré novinky a ladit jim své tituly, stejně jako reportovat Applu chyby, protože jak to tak bývá, ne vše jde zcela hladce. Některé problémy jsou sice jen drobného charakteru, jiné o něco závažnější. 

Hned na úvod je třeba říci, že se samozřejmě jedná o beta verzi systému iOS 16. Ta je tedy určena právě ke zkoušení a odlaďování chyb, proto není žádným překvapením, že se v ní nějaké skutečně vyskytují – pořád je to přece jen nedokončený software.

Ostrá verze dostupná široké veřejnosti má být uvolněna až na podzim letošního roku, do kterého se doufejme všechny stávající i ty budoucí problémy vyřeší. Pokud byste chtěli beta verzi systému iOS 16 instalovat i na své iPhony, měli byste tak dělat na záložním zařízení, protože nestabilita systému může způsobit i nefunkčnost zařízení, nebo minimálně různých služeb. 

Operační systém iOS 16 obsahuje zajímavé funkce, kdy je lákavá zejména změna designu zamykací obrazovky, kvůli které by si byli schopni betu nainstalovat i běžní uživatelé. Tomu ve velké míře bylo naposledy se systémem iOS 7, který přinesl nový flat design. Jenže co za chyby vás v takovém případě čeká? Málo jich zrovna není.

Baterie, zahřívání, pády

Předně jde vůbec o problémy s instalováním beta verze systému, ale i o abnormální vybíjení baterie, kdy se její kapacita sníží o 25 % po hodině používání. K tomu se váže i razantní zahřívání zařízení, takže je evidentní, že systém ještě není příliš optimalizován nehledě na iPhone, na kterém běží. Nová funkce personalizace domovské obrazovky pak vykazuje značně zpomalené animace, jako kdyby se při přechodu jednotlivých rozvržení sekala.

Problémy jsou ale i s konektivitou, a to konkrétně Wi-Fi a Bluetooth, problémy postihují i funkce AirPlay nebo Face ID. Zařízení také často systém spadne, což ostatně platí i o aplikace, které na něm běží a je přitom jedno, jestli se jedná o ty Applu nebo ty třetích stran. Problémy má také sám App Store, aplikace Hodiny nebo Mail, který úplně ideálně nepracuje s připomínáním doručených e-mailů. Výpis známých chyb, o kterých informuje přímo Apple, najdete na jeho stránkách pro vývojáře.

.