Zavřít reklamu

Chcete-li si přehrávat video na YouTube, když procházíte jinou aplikaci nebo zhasnete displej, máte smůlu. Tedy alespoň pokud si neplatíte předplatné Premium. Existuje přitom mnoho obsahu, které nikde mimo YouTube nenajdete, a proto to může být značně omezující. 

S YouTube Premium můžete sledovat videa v režimu PiP při používání jiných aplikací, ale i při zamčené obrazovce. Zároveň si můžete uložit videa na dobu, kdy budou potřeba – typicky na cesty. Samozřejmostí je poté prohlížení obsahu bez reklam. Toto pohodlí ale také něco stojí. Pokud uskutečníte platbu skrze aplikaci v iPhonu, vyjde vás to konkrétně 239 Kč měsíčně, zkušební doba je jeden měsíc.

Webové prohlížeče 

Paradoxně tím nejjednodušším způsobem, jak nutnost předplatného u YouTube obejít, je skrze webový prohlížeč Safari. Problém je zde jen ten, že pokud na webu vyhledáte YouTube a máte nainstalovanou aplikaci, automaticky vás směruje právě do ní, takže je to začarovaný kruh (pokud se nepřepnete do zobrazení pro počítače). Když ji ale ze zařízení smažete, budete si moci už obsah přehrávat přímo v prohlížeči.

Po vyhledání obsahu a v YouTube a spuštění přehrávání, stačí Safari minimalizovat, kdy se přehrávání zastaví. Můžete jej ale opětovně spustit z Ovládacího centra nebo i zamknuté obrazovky. Stejně na to jsou i ostatní aplikace, jako Google Chrome, Firefox, Dolphin Browser nebo Brawe Brovser atd. Pokaždé se ale jedná jen o zvuk, nikoli video.

YouTubePiP 

Jedná se o skutečně jednoduchou aplikaci, která vám předloží rozhraní platformy YouTube tak, jak ji znáte. Snadno zde tedy vyhledáte obsah spustíte jej a patřičnou ikonou minimalizujete do okna. Po vypnutí aplikace můžete procházet prostředím telefonu a PiP okno si polohovat dle svých potřeb, stejně jako jej zvětšovat a zmenšovat. Nevýhoda je zde ta, že prémiové funkce jsou také placené.

YouTubePiP v App Store

PiP for YouTube & Instagram IG 

Pokud nechcete používat speciální aplikaci, můžete si naistalovat PiP for YouTube & Instagram IG. Tento titul je totiž prostým rozšířením pro Safari. Když si ho pak v nastavení zapnete, stačí v Safari otevřít YouTube, vyhledat obsah, který chcete přehrát a vlevo nahoře videa zvolit ikonu aplikace. Video se automaticky přesune do okna a vy pak můžete Safari vypnout a video sledovat v režimu PiP.

PiP for YouTube & Instagram IG v App Store

.