Zavřít reklamu

Letní posezení s přáteli nad lahodným mokem a talířem plným grilovaných pochutin se stal českým národním sportem. Pokud už se vám ale omrzely ty prefabrikáty tuzemských obchodních řetězců a chcete své grilování pozvednout na vyšší úroveň, tyto aplikace na iPhone z App Store vám dopomohou k tomu být králem letních grilovaček.

BBQ & Grilling recipes app 

Recepty na grilované kuře, lososa, krevety, sýr, a samozřejmě i steaky zde najdete pěkně na jednom místě. Grilování je jedním z nejjednodušších a nejoblíbenějších způsobů vaření, zatímco BBQ je trochu složitější, protože obvykle zahrnuje i různé přísady, jako jsou bylinky, koření a omáčky. Ať už jste ale nadějný mistr grilu nebo začátečník v přípravě pokrmů pod širým nebem, každý zde přítomný recept je opatřen fotografiemi, podrobným postupem a to samozřejmě plně off-line.

Stažení v App Store

BBQ How to Grill Guide Go App 

Tato aplikace je především o učení se technikám. Nestačí totiž jen tak hodit flákotu nad oheň. Nezáleží na tom, jaká je vaše současná úroveň, kdo jste, ani kolik vám je let. Své umění můžete na vyšší level povýšit vždy, a právě k tomu je zde tento titul, ve kterém se tedy naučíte, jak připravit nejen chutné ale i skvěle vypadající pokrmy na grilu, kdykoli, kdekoli a dokonce i za jakéhokoli počasí, stejně jako to, jak gril správně nastavit a čistit.

Stažení v App Store

Healthy Grilling Recipes 

Grilování neznamená přecpat se přemírou tučných jídel k tomu, abyste pak celou noc trpěli. Aplikace nabízí více jak 600 jednoduchých video návodů, které vás jasně instruují krok po kroku k tomu, abyste dosáhli dokonalého výsledku. Všechny recepty se navíc snaží používat snadno dostupné a levné ingredience. K tomu je zde i vyhledávání podle surovin, které doma aktuálně máte k dispozici.

Stažení v App Store

Cookpad 

Cookpad je globální platforma pro sdílení receptů a komunita kuchařů, kam lidé jako vy chodí každý den vyhledávat, vytvářet a sdílet tisíce domácích receptů. Výhoda je zde právě v onom vyhledávání, kdy tady najdete nepřebernou studnici receptů na gril, pokud vám už došla vlastní inspirace. Protože se pak jedná o mikrosociální síť, můžete zde sdílet i recepty své, abyste naopak pomohli ostatním domácím kuchařům vy.

Stažení v App Store

My Bar 

Protože grilování není jen o jídle, ale i o pití, hodí se pohostit přítomné i nějakým tím exkluzivním mokem. Pokud vám je pivo a víno málo, je nasnadě připravit nějaký míchaný koktejl. Zde tak najdete širokou nabídku všech možných koktejlů podle použitého alkoholu, jejich recenze a hodnocení a samozřejmě také nechybí ani návody na jejich přípravu.

Stažení v App Store

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.