Zavřít reklamu

Jaro je již v plném proudu, v České republice se pomalu otepluje a navzdory přísným koronavirovým restrikcím již můžeme legálně vyrazit do přírody. Jestli vám krásné počasí navozuje dobrou náladu, ale nevíte, co podniknout, nebo jakým jídlem byste mohli sobě a svým blízkým jaro zpříjemnit, máme pro vás pár tipů na aplikace, které vám v tomto čase budou při ruce.

Na kole i pěšky

Cyklistická sezóna se již rozbíhá, ve výběru aplikací tedy nesmíme opomenout program určený pro milovníky kol. V aplikaci Na kole i pěšky máte zaznačené cyklostezky po celé České republice, spolu s nimi i trasy pro příznivce kolečkových bruslí nebo pro vodáky. Nechybí zajímavá místa, jako jsou přírodní památky, galerie, muzea nebo restaurace. Jasně, stále ještě nejsme v situaci, kdy je možné spojit cyklistický výlet s návštěvou kulturní památky, i tak si myslím, že se vám Na kole i pěšky bude hodit, a to zejména k poznávání nových míst a turistických tras.

Aplikaci Na kole i pěšky nainstalujete zde

Mapy.cz

Pokud hledáte nejpodrobnější mapu České republiky, ve které najdete takřka jakékoli místo této země, tak je povinností, abyste si nainstalovali Mapy.cz. Kromě navigace v autě a pěšky nabízí software od Seznamu i turistické mapy nebo třeba podrobné mapy pro cyklisty. Díky funkci Stopař se dozvíte vaši ušlou nebo ujetou vzdálenost spolu s informacemi o průměrné rychlosti. Vývojáři si dali záležet na tom, abyste mapy mohli používat i tehdy, kdy není k dispozici dostatečně kvalitní internetové připojení – mapu každého státu je možné stáhnout pro offline použití. Ano, kromě České republiky můžete Mapy.cz používat v celém světě, zde bych vám ale doporučil vzhledem k méně přesným podkladům nainstalovat jiný program.

Aplikaci Mapy.cz stáhnete bezplatně zde

adidas Runtastic

Jednou z hlavních předností adidas Runtastic je přizpůsobitelnost, kdy můžete aplikaci použít k měření takřka libovolného sportu. Ať už se rozhodnete běhat, vykonávat pěší výlet, vyrazit na kolo nebo třeba kolečkové brusle, s tímto programem bude měření opravdu hračkou. Svoji aktivitu můžete sdílet, a to jak váš pohyb v reálném čase, tak i to, že jste ji dokončili. Vy, co kvůli svému zdravotnímu stavu potřebujete znát přesné údaje o vaší srdeční frekvenci, anebo vás to jen zajímá, budete z této aplikace nadšeni, jelikož ji můžete propojit nejen z Apple Watch, ale i hodinkami Garmin či hrudními přístroji na měření tepové frekvence. Také je možné soutěžit s přáteli, což mnohé z nás motivuje ke stále lepším výkonům. Asi nejsofistikovanější jsou zde podrobné statistiky a tréninkové plány, pro jejich využívání se však musíte stát prémiovými členy.

Aplikaci adidas Runtastic nainstalujete zde

GrillTime

Po delším výletu, k uspořádání oslavy nebo ke kolaudaci nové zahrádky neodmyslitelně patří chutné jídlo v podobě grilovaného masa, zdaleka ne každý však dokáže správně odhadnout čas a intenzitu potřebnou pro to, aby se suroviny dobře upravily. GrillTime je aplikace, se kterou se však o odhadování nemusíte starat – stačí si zde jen nastavit, jaké suroviny zrovna připravujete a zapnout časovač. Software umí pracovat na pozadí, upozorní vás tedy i na to, abyste maso otočili na druhou stranu. Jestli maso z nějakého důvodu nekonzumujete, tak i pro vás je GrillTime vhodný – na výběr totiž máte z mnoha bezmasých jídel, která jsou k přípravě vhodná. Nechce se vám neustále kontrolovat telefon? Časovače můžete ovládat pohodlně z Apple Watch, stejně tak vám i na ně dorazí diskrétní upozornění. Za symbolických 49 Kč vás tento nástroj zachrání, dle mého názoru je rozhodně lepší vydat tuto částku než se hroutit z nepovedeného grilování a ještě narychlo objednávat pizzu z restaurace.

Aplikaci GrillTime zakoupíte za 49 Kč zde

Smoothie Recipes Pro

Každý z nás si občas rád dopřeje sladký nápoj, nutno však říci, že suroviny použité v těchto nápojích nebývají našemu tělu vždy prospěšné. Pokud si však připravíte smoothie, nápoj z čerstvého rozmixovaného ovoce, máte zajištěný příjem vitamínů a zároveň si skvěle pochutnáte. Po stažení softwaru Smoothie Recipes Pro se vám zpřístupní více než 200 skvělých receptů, ze kterých si vybere opravdu každý. Nejenže si budete schopni připravit osvěžující tekutinu, která se zejména v horkém počasí hodí, učiníte však důležitý krok ke zdravější konzumaci potravin.

Aplikaci Smoothie Recipes Pro stáhnete bezplatně zde

.