Zavřít reklamu

O nových mapách v iOS 6 jsme toho již napsali mnoho, a tak každý ví, jaké jsou s nimi problémy. Apple se nicméně k celé kauze postavil čelem, když Tim Cook v oficiálním prohlášení přiznal, že nové Mapy nejsou zdaleka ideální a uživatelům doporučil, aby použili konkurenční mapy.

Reakce výkonného ředitele kalifornské společnosti přichází po obrovské vlně kritiky, která se na Apple snesla po vypuštění iOS 6, které obsahovaly i novou aplikace Mapy z dílny Applu. Ta totiž přišla s hodně nekvalitními mapovými podklady, a tak je v některých místech (obzvlášť v České republice) často naprosto nepoužitelná.

Apple nyní skrze Tima Cooka uznal, že nové Mapy zatím nedosahují takových kvalit, a nespokojeným uživatelům doporučil dočasně přejít ke konkurenci.

Našim zákazníkům,

v Applu se snažíme vytvářet prvotřídní produkty, které našim zákazníkům zaručí ten nejlepší zážitek. Minulý týden jsme se však při spuštění nových Map tohoto závazku úplně nedrželi. Velice se omlouváme za frustraci, kterou jsme způsobili našim zákazníkům, a děláme vše pro to, aby byly Mapy lepší.

Mapy jsme spustili už s první verzí iOS. Postupem času jsme totiž chtěli našim zákazníkům nabídnout co nejlepší mapy s funkcemi jako turn-by-turn navigace, hlasová integrace, Flyover a vektorové mapy. Abychom toho mohli dosáhnout, museli jsme vytvořit od základů zcela novou mapovou aplikaci.

Nové Apple Mapy aktuálně používá už více než 100 milionů iOS zařízení a každým dnem jich mnoho dalších přibývá. Za něco málo přes týden iOS uživatelé v nových Mapách vyhledali téměř půl miliardy lokací. Čím více uživatelů bude používat naše Mapy, tím lepší budou. My si velice vážíme všech zpětných vazeb, které od vás dostáváme.

Mezitím, co budeme vylepšovat naše Mapy, můžete vyzkoušet alternativy v podobě mapových aplikací Bing, MapQuest a Waze z App Store, nebo můžete použít mapy Googlu či Nokie v jejich webovém rozhraní a na ploše vašich zařízení si na ně vytvořte zástupce s ikonou.

V Applu se snažíme, aby všechny produkty, co vytváříme, byly nejlepší na světě. Víme, že to je to, co od nás očekáváte, a my budeme nepřetržitě pracovat tak dlouho, dokud Mapy nesplní stejně vysoký standard.

Tim Cook
Apple CEO

.