Zavřít reklamu

Součástí iOS a iPadOS je už nějaký ten pátek povedený program na správu a otevírání všemožných typů dokumentů. Pokud se zaměříme právě na audio a video, tak si vestavěné Soubory poradí s běžně dostupnými formáty. Co si však budeme nalhávat, zejména uživatelé iPadů, kteří své zařízení nepoužívají primárně ke konzumaci obsahu, ale k pracovnímu nasazení, postupem času zjistí, že jim k přehrávání nativní Soubory prostě a jednoduše nedostačují. Jestliže hledáte univerzální audio či video přehrávač, pak jste nyní na správném místě, jelikož si představíme nejlepší programy určené právě pro tento účel.

VLC for Mobile

Bylo by chybou, kdybychom do našeho výběru nezařadili oblíbený a také skvěle použitelný nástroj VLC. Společnost má v rukávu povedené aplikace jak pro macOS a Windows, tak pro mobilní platformy, mezi kterými nechybí ani ty jablečné. Oproti desktopovému VLC je sice mobilní aplikace trochu osekaná, i tak s ní přehrajete v podstatě libovolný formát. Podporuje synchronizaci s Dropboxem, Google Drive, OneDrive, Boxem, iCloud Drive a iTunes, umí dokonce streamovat prostřednictvím WiFi, podporuje sdílení skrze SMB, FTP, UPnP/DLNA a webu. Samozřejmostí je možnost změny rychlosti přehrávání, podpora titulků, třešničkou na pomyslném dortu je pak aplikace pro Apple TV.

Aplikaci VLC for Mobile nainstalujete bezplatně zde

PlayerXtreme Media Player

Tento program je v App Storu velice oblíbený – a není se čemu divit. Kromě přehrávání audio a video souborů je totiž můžete jednoduše importovat z počítače, a to prostřednictvím USB kabelu, NAS nebo webového prohlížeče. Po zakoupení předplatného odstraníte reklamy, získáte podporu AirPlay, Chromecastu a streamování do dalších televizí, možnost stažení vlastních titulků, uzamčení přístupu ke knihovně a některé další zajímavé funkce.

Aplikaci PlayerXtreme Media Player nainstalujete z tohoto odkazu

Movie Player 3

Tato jednoduchá aplikace si sice poradí pouze s video soubory, i tak by se vám ale mohla hodit. Nechybí podpora klasických funkcí jako je import souborů skrze iTunes, přehrávání filmů uložených na Dropboxu nebo jednoduché spuštění e-mailových příloh. Pokud by vám základní funkce nestačily, můžete si přikoupit ekvalizér, více podporovaných audio kodeků, možnost zaheslování složek, streamování z FTP serverů, možnost úpravy barevných hodnot videí nebo podporu titulků. Vše v jednom stojí jednorázově 129 Kč, jednotlivé vychytávky je však možné dokoupit zvlášť.

Aplikaci Movie Player 3 nainstalujete z tohoto odkazu

MX Video Player

Hned na začátek musím upozornit majitele iPadů, že si s programem MX Video Player mnoho zábavy pravděpodobně neužijí – vývojáři totiž mysleli pouze na iPhone – na jablečném tabletu se vám tedy software bude zobrazovat pouze na výšku. Majitele iPhonů toto ale trápit nebude, naopak je potěší velice zajímavé funkce. Nejenže MX Video Player umí pracovat téměř s libovolným videem a audiem a propojit se s vaší knihovnou fotografií a Apple Music, dokáže ale i jednotlivé soubory či složky zaheslovat, aby k nim neměl nikdo přístup. Pokud vás otravují reklamy, které se po otevření aplikace zobrazují opravdu hojně, stačí si pro jejich odstranění jednorázově zaplatit 49 Kč.

Aplikaci MX Video Player stáhnete zde

.