Zavřít reklamu

Jablečné produkty jsou proslulé tím, že nabízí mnoho různorodých aplikací pro tvůrce obsahu – ať už to jsou hudebníci, fotografové či designéři. Hledání toho správného programu nebývá nejsnazší, některé aplikace ale dokáží váš iPhone a iPad proměnit v mobilní studio. Zaměříme se na programy, za které si sice budete muset zaplatit, na druhou stranu za investici stojí.

Switcher Studio

Většina moderních sociálních sítí umožňuje spojení s diváky pomocí živého streamu, ten se však hodí spíše pro domácí použití. Switcher Studio ale s mobilními zařízeními dokáže divy. Jako kamery můžete bezdrátově propojit až 9 iOS a iPadOS zařízení, profesionálně tedy zaberete prakticky jakékoli prostředí. Nechybí integrace se sociálními sítěmi Facebook, YouTube, LinkedIn, Twitch a Twitter, na všechny sociální sítě můžete streamovat v rozlišení 720p či 1080p. Zároveň je možné sdílet obrazovku libovolného propojeného iPhonu, iPadu, PC či Macu. K vysílání si můžete pozvat až 5 hostů, i v koronavirové době tedy zvládnete svým divákům zprostředkovat atraktivní obsah v podobě různých rozhovorů. Videa se také ukládají na Switcher Cloud a jsou synchronizována se všemi propojenými zařízeními. Předplatné není nijak levné, počítejte s částkou 499 Kč na týden nebo 1290 Kč na měsíc.

Aplikaci Switcher Studio nainstalujete z tohoto odkazu

Bear

Jedná se o intuitivní a zároveň profesionální zápisník. Nabízí pokročilé formátování textů pomocí symbolů, do jednotlivých zápisků zvládnete vkládat obrázky, soubory nebo odkazy na jiné poznámky. Vlastníci iPadu ocení možnost využívat Apple Pencil, milovníci zkratek zase tvoření zápisků pouze pomocí hlasových příkazů. Poznámky zvládnete vytvořit dokonce i na Apple Watch. K profesionálním poznámkám patří také pokročilé možnosti exportu, což Bear plní na výbornou – převádět můžete do formátů HTML, PDF, DOCX, MD, JPG, EPUB a TextBundle. Všechny soubory si také můžete zaheslovat a zabezpečit pomocí touch ID nebo Face ID. Aplikace je zdarma, v neplacené verzi však dostanete pouze základní funkce. Měsíční předplatné stojí 39 Kč, roční pak 379 Kč.

Aplikaci Bear nainstalujete zde

Ferrite

Jak pro tvůrce podcastů, tak třeba pro žurnalisty nebo hudební skladatele bude Ferrite neocenitelným pomocníkem. Dokáže nahrávat, přičemž v konkrétním záznamu si můžete označovat jednotlivé časové úseky a na ně se přesouvat. Dále ve Ferrite zvládnete profesionálně upravovat zvuk. Aplikace si poradí si jak se střihem, tak s odstraňováním šumu nebo upravováním hlasitosti jednotlivých stop. Ano, do jednoho projektu ve Ferrite přidáte libovolný počet stop, záleží pouze na výkonu vašeho iPhonu či iPadu. Nedestruktivní úpravy zajišťují, že se kdykoli můžete vrátit o libovolný počet kroků zpět, nemusíte se tedy bát, že v práci učiníte nějakou chybu. Po zakoupení placené verze dostanete možnost upravovat projekty v délce až 24 hodin, nahrávat až 8 kanálů, ořezávat tiché části v záznamech nebo na iPadu otevírat několik projektů Ferrite zároveň. Cena Ferrite Pro činí 779 Kč.

Aplikaci Ferrite nainstalujete zde

LumaFusion

Mocný nástroj na audio jsme již našli, nyní přejdeme ke střihu videa. LumaFusion si poradí s šesti stopami, dokáže přidávat titulky, efekty, přechody a mnoho dalšího. Do jednotlivých videí také umí vložit hudbu a zvukové efekty, kdy jsou některé k dispozici v ceně, pro získání přístupu k takřka neomezenému množství si musíte zaplatit předplatné Storyblocks. Nalijme si čistého vína, i přes nádhernou obrazovku iPadu se občas ke střihu videa hodí připojit externí monitor. S ním LumaFusion pracuje nanejvýš perfektně, v reálném čase totiž umí zobrazovat náhled projektu. Díky tomu, že jsou úpravy nedestruktivní, se v jakékoli fázi úprav můžete vrátit třeba až k původní verzi videa. Na vyjmenování všech funkcí LumaFusion bychom potřebovali samostatný článek, pokud by vám však z nějakého důvodu nestačily, všechny rozpracované projekty můžete exportovat do programu Final Cut Pro, a práci dokončit na Macu. LumaFusion stojí 779 Kč, po zakoupení však investované částky rozhodně nebudete litovat.

Aplikaci LumaFusion zakoupíte za 779 Kč zde

.