Zavřít reklamu

iPad od Applu může kromě jiného posloužit také jako báječný nástroj pro práci s grafikou a úpravu fotografií. Programy, které k tomuto účelu slouží, mohou být ale často poměrně nákladné – obzvlášť pokud nejste profesionálové a zmíněným úpravám se věnujete spíše jako koníčku. V dnešním článku vám představíme pětici populárních aplikací, jejichž cena se pohybuje maximálně v řádech stokorun, ale které vám poskytnou skvělou službu.

Affinity Photo

Affinity Photo je skvělým nástrojem pro všechny, kteří pro práci s fotografiemi na svém iPadu vyžadují aplikaci na profesionální úrovni, která ale nebude zbytečně nákladná. Za velmi rozumnou cenu získáte kvalitního pomocníka pro pokročilé úpravy vašich fotografií s integrací iCloudu, podporou Apple Pencil obou generací, podporou pro externí displeje nebo třeba podporou velkoformátových souborů. Affinity Photo nabízí také plnou podporu neomezeného množství vrstev, bohaté možnosti úprav jednotlivých parametrů fotografií, filtry, plně přizpůsobitelné efekty, hromadné úpravy a mnoho dalšího.

Aplikaci Affinity Photo stáhnete za 249 korun zde.

Procreate

Aplikace Procreate nabízí za relativně málo peněz opravdu hodně muziky. V její nabídce najdete doslova stovky štětců a dalších nástrojů pro precizní tvorbu grafiky na iPadu, stejně jako nástroje pro následnou úpravu a přizpůsobení. Procreate nabízí podporu pro práci s vrstvami, možnost rychlého a snadného přidávání přednastavených tvarů, podporu pro externí klávesnice, funkci automatického průběžného ukládání nebo třeba funkci přehrání procesu vaší tvorby formou časosběru. Aplikaci Procreate můžete kromě statických obrázků použít také k tvorbě jednoduchých animací a GIFů.

Aplikaci Procreate stáhnete za 249 korun zde.

Pixlr

Pokud hledáte nástroj spíše pro jednodušší a pokud možno rychlé úpravy vašich fotografií na iPadu, můžete vyzkoušet Pixlr. Tato aplikace nabízí nástroje pro jednoduché úpravy a vylepšování fotografií, stejně jako třeba pro tvorbu nejrůznějších koláží. Díky přehlednému uživatelskému rozhraní a opravdu velmi jednoduchému způsobu používání je Pixlr ideálním nástrojem pro začátečníky nebo třeba méně zkušené uživatele.

Aplikaci Pixlr stáhnete bezplatně zde.

Pixelmator

Pixelmator je výkonný a funkcemi nabitý nástroj pro úpravu fotografií a obrazových souborů na iPadu. Kromě nástrojů pro vlastní tvorbu můžete v Pixelmatoru využít také bohatou knihovnu nejrůznějších šablon. Pixelmator můžete využít k vylepšování vašich fotografií a obrázků, přidávání efektů, rychlému a snadnému upravování barev, odstraňování nedokonalostí nebo třeba duplikaci vybraných prvků na obrázku. Najdete zde základní i pokročilé nástroje pro úpravy a vylepšování všeho druhu, stejně jako pro práci s vrstvami.

Aplikaci Pixelmator stáhnete za 129 korun zde.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více