Zavřít reklamu

Nákup hudby jako takový – ať už na fyzických nosičích nebo v digitální podobě – u řady uživatelů pomalu ustupuje formě streamování. Když se řekne „streamování hudby“, většině z nás se asi napoprvé vybaví služby Spotify či Apple Music. My se ale v našem dnešním článku zaměříme na alternativy těchto aplikací. Pokud jste v našem seznamu nenašli svou oblíbenou aplikaci, neváhejte se o své zkušenosti podělit v diskuzi pod článkem.

Amazon Music

Pokud patříte mezi předplatitele služby Amazon Prime, bude pro vás aplikace Amazon Music bezplatná. V opačném případě si můžete Amazon Music předplatit od 279 korun měsíčně. Aplikace je zcela bez reklam a umožňuje i offline poslech nebo neomezené přeskakování. V aplikaci můžete poslouchat jednotlivé skladby, playlisty i stanice, a to ve vysoké kvalitě a na více zařízeních, služba nabízí u varianty PLUS měsíční bezplatnou zkušební lhůtu.

Deezer

V aplikaci Deezer naleznete doslova desítky milionů skladeb všech možných žánrů, ale také playlisty, podcasty, rádiové stanice i doporučení, šitá na míru konkrétním posluchačům. Aplikace nabízí různé režimy přehrávání i možnost objevování nového obsahu k poslechu, možnost tvorby vlastních seznamů skladeb a řazení nové hudby podle žánru nebo interpreta. Aplikace je ke stažení zdarma, funguje ale na bází měsíčního předplatného, které v základu činí 229 korun.

Tidal

Tidal je celosvětově rozšířená platforma pro streamování hudby. Jejím posláním je sbližovat tvůrce hudby a posluchače. Aplikace Tidal sází především na kvalitu streamované hudby – nabízí vysoce kvalitní zvuk, podporu Sony 360, HiFi a MQA. V nabídce je více než šedesát milionů skladeb napříč žánry a více než čtvrt milionu videí. Aplikace je zcela bez reklam, využívat ji můžete na všech svých zařízeních. Tidal Premium začíná na 199 korunách, noví uživatelé mají možnost využít třicetidenní bezplatné zkušební lhůty.

TuneIn Radio

Aplikace TuneIn Radio vám umožní poslech vašich oblíbených rádiových stanic z celého světa, kterých nabízí více než sto tisíc. Nemusíte se omezovat jen na poslech hudby – na TuneIn Radio najdete i zpravodajství, sport nebo mluvené slovo. Aplikaci TuneIn můžete využívat nejenom na svém iPhonu, ale také na Apple Watch nebo třeba přes Google Chromecast. TuneIn nabízí také placené varianty Pro a Premium, které přináší benefity v podobě odstranění reklam, bohatší nabídky obsahu a další. Předplatné začíná na 199 korunách.

Soundcloud

Aplikace SoundCloud nabízí úctyhodných 200 milionů skladeb, a toto číslo se neustále rozrůstá. Najdete zde nejenom díla od zvučných jmen, ale také tvorbu nezávislých a méně známých interpretů. Kromě klasických studiových skladeb najdete na Soundcloudu také celá alba, živé sety a různé mixy. Soundcloud se neomezuje jen na hudbu všech možných žánrů – nabízí také podcasty, audioknihy, ostatní mluvené slovo a další obsah. Kromě bezplatné verze můžete využívat také Soundcloud Go a jeho varianty, předplatné začíná na 229 korunách.

Musicjet

MusicJet je aplikace určená českým a slovenským posluchačům. Těm zprostředkovává přístup k milionům skladeb od společností Universal Music, SONY Music, Warner Music, EMI a řady dalších. Umožňuje přehrávání jednotlivých skladeb, jejich řazení do různých seznamů a online i offline poslech. Skladby můžete sdílet s přáteli a rodinou, kromě hudby najdete v aplikaci Musicjet také diskografie, informace o interpretech, novinky a další obsah. Musicjet můžete využívat jak na svém mobilu, tak i v prostředí webového prohlížeče.

.