Zavřít reklamu

Téměř každý z nás si alespoň jednou za čas dopřeje příjemný poslech hudby, ne všichni však využívají streamovací služby. Tento článek vám pomůže, pokud si do iPhonu stahujete hudbu z iTunes Storu nebo z jiných zdrojů než Spotify, Apple Music či ostatních služeb.

Stahování do Apple Watch

I ve chvíli, kdy nemáte předplacené Apple Music, můžete hudbu jednoduše poslouchat z vašeho zápěstí s připojenými Bluetooth sluchátky. Díky tomu nemusíte například chodit běhat nebo cvičit s iPhonem, pokud tedy netrváte na tom, abyste byli neustále dostupní pro hovory či zprávy. Pro zkopírování hudby do vašich jablečných hodinek existuje vcelku jednoduchý postup. Otevřete aplikaci Watch a dále rozklikněte sekci Hudba. Klepněte na tlačítko Přidat hudbu a vyberte potřebné skladby, alba, umělce či playlisty. Pokud chcete, aktivujte přepínač Nedávná hudba, což zajistí, že se do hodinek přenesou skladby, které jste v poslední době poslouchali. Nakonec připojte Apple Watch ke zdroji napájení a počkejte, než se skladby do hodinek stáhnou. V tuto chvíli je nutné, aby hodinky byly v dosahu iPhonu, ve kterém jsou skladby uloženy, internetové připojení aktivní být nemusí.

Vyšší hlasitost přehrávaných skladeb

Pokud máte nastavenou až moc vysokou hlasitost, může se stát, že zvuk bude zkreslený. Pravda je však taková, že například na diskotékách nebo tanečních večírcích je právě vysoká hlasitost vzhledem k rušnému prostředí na místě. Abyste tedy aktivovali co nejvyšší možnou, přesuňte se do aplikace Nastavení, dále klikněte na Hudba a o něco níže zapněte přepínač Vyrovnat hlasitost. Nečekejte od této funkce zázraky, do jisté míry vám však vyšší hlasitosti dosáhnout pomůže.

Ovládání pomocí Siri

Ne každý si na používání Siri, ale ani jiných hlasových asistentů zvyknul, občas se to však hodí vyzkoušet, a právě v aplikaci Hudba vše funguje korektně i ve chvíli, kdy máte skladby staženy do zařízení z jakéhokoli zdroje. Pro přeskočení skladby vpřed/zpět stačí vyslovit frázi Next/Previous song, pro zesílení/zeslabení Volume up/down. Pro přehrání konkrétního alba, skladby, umělce či playlistu použijte frázi Play… Pokud si tedy například chcete přehrát píseň Happier od Marshmello, řekněte Play Happier by Marshmello. Pomocí Siri můžete ovládat hudbu jak na iPhonu, tak i na Apple Watch, samozřejmě jen tehdy, pokud jsou připojeny k internetu nebo v dosahu telefonu připojeného k síti.

Zapnutí automatického stahování

V dnešní době už si poměrně malé množství lidí kupuje skladby prostřednictvím iTunes Storu, pokud však zrovna vy do této skupiny patříte, jistě víte, že po zakoupení skladby na jednom zařízení ji musíte ručně stáhnout na druhém. Pokud tedy například chcete, aby se hudba zakoupená skrze iTunes na Macu či iPadu automaticky stáhla i do vašeho iPhonu, přesuňte se na něm do Nastavení, rozklikněte sekci Hudba a v dolní části nastavení aktivujte přepínač Automatická stahování. Od této chvíle se na zařízení, na kterém jste změny provedli, budou skladby a alba zakoupené v iTunes Storu stahovat pro offline poslech.

Časovač vypnutí

Jestli patříte mezi uživatele, kteří si rádi pouštějí hudbu i před spaním, jistě se vám již někdy stalo, že jste usnuli a po ranním probuzení zjistili, že vám hudba neustále hraje. V iPhonu však můžete nastavit časovač spánku, výhodou navíc je, že funguje i pro ostatní multimediální aplikace jako je YouTube, Spotify či Netflix. Otevřete nativní aplikaci Hodiny, v dolní části rozklikněte panel Minutka a nastavte čas, po který chcete, aby hudba hrála. Dále klikněte na ikonu Po skončení a zde sjeďte úplně dolů, až narazíte na možnost Zastavit přehrávání. Tuto možnost vyberte, klepněte na Nastavit a nakonec na Spustit. Jakýkoli multimediální obsah se bude přehrávat jen po vámi nastavenou dobu.

.