Zavřít reklamu

Konec roku se pomalu blíží a s ním i nejrůznější bilance, hodnocení a vzpomínky. Ty se na nejrůznějších platformách těší velké oblibě, ať už jde o YouTube, nebo třeba Instagram. Výjimkou není ani Apple Music, která se tento týden dočkala nové funkce s názvem Replay. Díky ní si mohou uživatelé připomenout, jakou hudbu letos poslouchali.

Funkce je dostupná na webu, v aplikaci Hudba pro macOS i na zařízeních s iOS a iPadOS, a v jejím rámci si uživatelé mohou poslechnout nejen nejpopulárnější skladby za letošní rok, ale i za ty uplynulé – k dispozici bude playlist za každý rok, kdy měl dotyčný službu Apple Music předplacenou, a to až do roku 2015. Vzpomínkové seznamy skladeb lze si mohou uživatelé přidat do knihovny, přehrávat a sdílet s ostatními uživateli.

V rámci funkce Replay by měly být vzpomínkové seznamy skladeb u všech uživatelů aktualizovány každoročně, vyvíjet se a měnit v souladu s tím, jak se měnil vkus a zájmy daného posluchače. Do seznamu skladeb Replay by měly každou neděli pravidelně přibývat nové skladby a údaje, odrážející posluchačovu aktivitu v rámci služby Apple Music.

Seznam nejpopulárnějších a nejposlouchanějších skladeb za uplynulý rok je u Apple Music novinkou. Co se konkurenčního Spotify týče, měli uživatelé k dispozici funkci Wrapped, u té ale nedocházelo k pravidelným aktualizacím. Funkce Replay zatím nemusí být celosvětově dostupná na všech platformách.

Apple Music Replay

Zdroj: MacRumors

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.