Zavřít reklamu

Také v době streamovacích služeb a možnosti nákupu filmů na platformách typu iTunes se najde řada uživatelů, kteří z různých důvodů využívají na svých iPhonech videopřehrávače. V dnešním díle našeho seriálu o nejlepších aplikacích si představíme videopřehrávače pro iPhone.

8PlayerLite

Aplikace 8PLayerLite je k dispozici nejen pro iPhone, ale také pro iPad a Apple TV. Nabízí možnost přehrávání mediálních souborů z DLNA / UPnP, SMB, FTP, Google Drive nebo serverů služby Dropbox, stejně jako lokální prohlížení videí, hudby a fotografií. 8Player Lite rovněž umožňuje stahování ze zmíněných umístěn pro offline přehrání nebo možnost tvorby a správy playlistů přímo v prostředí aplikace. 8PlayerLite nabízí podporu video formátů avi, mkv, mp4, mov, mpg, vob, wmv, m4v, asf, flv, ogg, 3gp, divx, dv, dat, gxf, m2p, m2ts, m2v, moov, mpeg, mpeg1, mpeg2, mpeg4, mpv, mt2s, mts, mxf, ogm, ogv, ps, qt, rm, rmvb, ts, webm, wm a dalších, u audia se jedná o formáty flac, mp3, aac, alac, wav, aif, wma, ac3 a další.

Player Xtreme

Aplikace Player Xtreme vám umožní sledovat vaše videa kdekoliv a kdykoliv. Nabízí podporu souborů ve formátu 3gp, asf, avi, divx, dv, dat, flv, gxf, m2p, m2ts, m2v, m4v, mkv, moov, mov, mp4, mpeg, mpeg1, mpeg2, mpeg4, mpg, mpv, mt2s, mts, mxf, ogm, ogv, ps, qt, rm, rmvb, ts, vob, WebM, wm, wmv, iso, wtv a video_ts a podporu HD Audio. Aplikace nabízí také funkci přehrávání z NAS úložišť, počítače, DLNA/UPnP a dalších, a také podporu AirPlay a Google Cast. Aplikace umožňuje stahování titulků v reálném čase nebo přidání vlastních titulků. Xtreme Player také nabízí podporu ovládání gesty. Aplikace je ke stažení zdarma, za prémiovou verzi zaplatíte 79 korun měsíčně.

VLC

VLC je stálicí mezi videopřehrávači, a není žádným překvapením, že je k dispozici také pro iPhone, iPad a iPod touch. Aplikace VLC for Mobile nabízí možnost přehrávání naprosté většiny videoformátů bez konverze, synchronizaci se službami Dropbox, GDrive, OneDrive, Box, iCloud Drive a iTunes, stahování skrze Wi-Fi sdílení a streamování z mediálních serverů, webu a SMB, FTP nebo UPnP/DLNA. Aplikace VLC disponuje podporou pokročilých titulků, podporou SSA, více audio stop a nabízí také možnost přizpůsobení rychlosti přehrávání.

AVPlayer

Aplikace AVPlayer se v App Storu těší veskrze pozitivnímu hodnocení ze strany uživatelů. Nabízí podporu naprosté většiny formátů video souborů s možností přehrání bez nutnosti konverze, podporu titulků ve formátu SRT, SMI a dalších, podporu Dolby Digital i možnost přehrávání ve vysokém rozlišení. V aplikaci můžete ovládat jednotlivé atributy přehrávání, upravovat kontrast, jas a další parametry, a měnit rychlost přehrávání. Aplikace nabízí podporu ovládání gesty, možnost spuštění přehrávání z poslední pozice a přenos souborů prostřednictvím Wi-Fi sítě.

.