Zavřít reklamu

Včera večer jsme se konečně dočkali vydání nových verzí iOS 15.1 a iPadOS 15.1, které s sebou přinesly řadu zajímavostí. Bezesporu největší pozornost si dokázala získat funkce SharePlay. Ta doslova propojuje lidi i přes celý svět, kdy jim skrze FaceTime umožní společně poslouchat hudbu, přehrávat videa a další. Nativní aplikace jako TV a Hudba ale nejsou jediné, které SharePlay podporují. Pojďme si tedy prohlédnout programy, které tuto novinku dokážou využít na maximum. Aplikaci si můžete stáhnout/zakoupit kliknutím na její název.

Kahoot!

Aplikace Kahoot! je oblíbená především mezi žáky a studenty, jelikož umožňuje tvorbu dobře vypadajích kvízů a zvládne tak otestovat i větší skupinu lidí poměrně zábavnou formou. SharePlay umožňuje kvízy dělat společně prostřednictvím FaceTime i v případech, kdy není skupina pohromadě.

kahoot

LookUp

Pokud byste se rádi zlepšili v angličtině, tak vás určitě potěší nejnovější aktualizace v aplikaci LookUp. Konkrétně se jedná anglický slovník, který vás den co den bude učit nová slovíčka a postupně tak rozšiřovat vaši slovní zásobu. Nově se tak můžete učit spolu s vašimi přáteli skrze FaceTime.

Carrot Weather

Jak už je ze samotného názvu patrné, aplikace Carrrot Weather slouží pro zobrazování počasí. Nově je tak možné jeho předpověď sdílet skrze FaceTime, respektive tedy SharePlay. Aby toho nebylo málo, tak za používání této funkce si navíc odemknete achievement.

Night Sky

Příjemně dokáže potěšit aplikace Night Sky, která je nesmírně oblíbená pro sledování noční oblohy a zkoumání hvězd a podobně. I tento nástroj se taktéž dočkal podpory SharePlay, díky čemuž umožňuje jablíčkářům prozkoumávat vesmír spolu s přáteli a svými nejbližšími.

Piano with Friends

Už samotný název aplikace Piano with Friends lehce prozrazuje, co tento program vlastně umí. Nástroj vám totiž umožňuje si zahrát na takzvané virtuální piáno, což lze nově sdílet i s vašimi přáteli prostřednictvím FaceTime, respektive tedy funkce SharePlay.

Relax Melodies

Příchod podpory SharePlay do aplikace Relax Melodies určitě překvapil drtivou většinu uživatelů. Tento program totiž primárně slouží pro přehrávání relaxačních zvuků při usínání. Nabízí se ale otázka? Skutečně s někým chcete společně usínat skrze FaceTime a mít tak zapnutý hovor i po dobu několika hodin? Pravděpodobně ne. Program naštěstí ještě nabízí i meditační cvičení, kde už podpora SharePlay dává smysl.

Moleskine Flow

Aplikace Moleskine Flow je nesmírně oblíbená a umožňuje svým uživatelům kreslit. I tento program se nově dočkal podpory SharePlay a přináší tak úžasnou možnost, kterou bezesporu uživatelé ocení. Prostřednictvím této funkce je totiž nově možné sdílet totožné plátno s vašimi přáteli, přičemž zároveň na něm můžete všichni malovat a vytvářet tak společné dílo.

Flow by Moleskine iPhone

Doneit

Plánovač a úkolníček Doneit na tom není jinak. I tento program přináší zajímavou podporu pro SharePlay a svým uživatelům tak umožňuje sdílet své plány se svými přáteli či rodinou.

.