Zavřít reklamu

Pomocí SharePlay mohou všichni účastníci FaceTime hovoru společně poslouchat hudbu nebo sledovat filmy a TV pořady i hrát hry a to synchronizovaně. Jednoduše přidáte hudbu do sdílené fronty, video z hovoru klidně odešlete do televize atd. Zde nejdete 10 otázek a odpovědí na SharePlay, které vám objasní nějaké zákonitosti této funkce. 

Jaký operační systém potřebuji? 

iOS nebo iPadOS 15.1 nebo novější a Apple TV s tvOS 15.1 nebo novějším. V budoucnu bude funkci podporovat i macOS Monterey, musí se však počkat, až Apple vydá aktualizaci tohoto systému, která ho této funkci naučí. 

Jaká zařízení potřebuji? 

V případě iPhonů se jedná o iPhone 6S a novější a iPhony SE 1. i 2. generace, SharePlay podporuje i iPod touch 7. generace. U iPadů se jedná o iPad Air (2., 3. a 4. generace), iPad mini (4., 5. a 6. generace), iPad (5. generace a novější), 9,7“ iPad Pro, 10,5“ iPad Pro, a 11 a 12“ iPady Pro. U Apple TV pak jde o modely HD a 4K (2017) a (2021).

Jaké aplikace Applu jsou podporovány? 

SharePlay si plně rozumí s Apple Music, Apple TV a v těch zemích, kde je platforma dostupná, i Fitness+. Pak je zde ještě sdílení obrazovky. 

Jaké další aplikace jsou podporovány? 

Disney+, ESPN+, HBO Max, Hulu, MasterClass, Paramount+, Pluto TV, SoundCloud, TikTok, Twitch, hra Heads Up! a samozřejmě další, protože přibývají každým dnem. Na podpoře by mělo pracovat např. i Spotify. U Netflixu je to zatím velká neznámá, protože ten se na otázku podpory nijak nevyjádřil.

Potřebuji u Apple Music a Apple TV vlastní předplatné? 

Ano, a je tomu v případě jakýchkoli služeb na bázi předplatného, tedy i těch od třetích stran. Pokud ke sdílenému obsahu nemáte přístup, tedy že je placený a vy jej neplatíte, zobrazí se vám výzva, abyste si ho zařídili objednáním předplatného, nákupem obsahu nebo zahájením bezplatného zkušebního období (pokud je k dispozici).

Mohu obsah ovládat, i když jej přehrává někdo jiný? 

Ano, protože ovládání přehrávání je pro všechny společné, takže kdokoli může přehrávání spustit, pozastavit nebo přeskočit dozadu a dopředu. Změna nastavení, jako jsou skryté titulky nebo hlasitost, se ale projeví jenom na vašem zařízení, a ne všem účastníkům hovoru. 

Mohu při přehrávání obsahu mluvit? 

Ano, pokud vy a vaši přátelé začnete při sledování mluvit, SharePlay automaticky sníží hlasitost pořadu, hudby nebo filmu a zvýší hlasitost vašich hlasů. Jakmile domluvíte, zvuk obsahu se vrátí do normálu.

Je zde možnost chatu? 

Ano, nechcete-li narušovat přehrávání, v levém dolním rohu rozhraní je okno pro chat, kam můžete zadávat text. 

Kolik uživatelů se může připojit? 

Skupinový FaceTime hovor, jehož je SharePlay součástí, umožňuje přidat dalších 32 osob. Spolu s vámi se tedy jedná o 33 uživatelů, kteří mohou být v rámci jednoho hovoru spojeni. 

Je SharePlay zdarma? 

Samotné hovory FaceTime probíhají skrze datovou síť. Jste-li tedy na Wi-Fi, tak ano, v takovém případě je SharePlay zdarma. Pokud nicméně budete jen na datech svého operátora, je třeba počítat s datovou náročností celého řešení a s úbytkem vašeho FUP, což vás poté může stát nějaké finance v potřebě jeho navýšení.  

.