Zavřít reklamu

Po týdnu vám na stránkách Jablíčkáře opět přinášíme další souhrn spekulací, souvisejících se společností Apple. Tentokrát bude řeč například o novém modelu MacBooku Pro, který by se podle některých teorií měl představit již na letošní březnové Keynote. Dalším tématem bude opět VR / AR zařízení od Applu.

Představení nových MacBooků na březnové Keynote

Již 8. března se má konat jarní Apple Keynote. Server 9to5Mac v souvislosti s touto chystanou akcí minulý týden uvedl, že by na ní Apple mohl možná představit také nové MacBooky Pro. Server se při tomto tvrzení opírá o poměrně čerstvé záznamy v databázi Eurasijské ekonomické komise, kde se objevila trojice produktů s modelovým označením A2615, A2686 a A2681. Pouze u jednoho z těchto produktů je nicméně výslovně uvedená informace o tom, že se jedná o laptop.

Teorii o tom, že by se na letošní březnové Keynote mohl představit přinejmenším jeden nový počítač, razí více zdrojů včetně těch poměrně spolehlivých. Dále se v souvislosti s touto akcí spekuluje o tom, že by se na ní mohl představit také nový high-endový Mac mini nebo dokonce iMac Pro.

Vzhled nového MacBooku bez výraznějších změn?

V poslední době se čím dál častěji a intenzivněji mluví o tom, že by Apple měl již příští měsíc představit svůj nový MacBook Pro. Letošní modely laptopů této produktové řady by podle četných zdrojů měl být osazeny čipy Apple Silicon M2 a vybaveny Touch Barem. Pokud se ale u nových jablečných laptopů těšíte také na nový vzhled, budete podle některých leakerů a analytiků zklamáni – po této stránce by zde totiž nemělo docházet k výrazným změnám. MacBook Pro, který má údajně být představen na letošní jarní Keynote, by měl být vybaven displejem s úhlopříčkou 13″, dosavadní spekulace se zatím jednoznačně neshodují v tom, zda bude vybaven výřezem v horní části displeje a ProMotion displejem.

Co bude středobodem chystaného AR / VR zařízení od Applu?

Ani v tomto souhrnu spekulací nebude chybět nová zpráva, týkající se připravovaného AR / VR zařízení z dílny společnosti Apple. Tentokrát se k tomuto tématu vyjádřil analytik společnosti Bloomberg Mark Gurman, podle kterého by středobodem služby FaceTime na tomto zařízení měly být Memoji a funkce SharePlay. Gurman již dříve v souvislosti s chystaným AR / VR zařízením uvedl, že by mělo sloužit převážně pro účely hraní, přehrávání médií a ke komunikaci s dalšími uživateli.

Ve svém nejnovějším newsletteru s názvem PowerOn Gurman mimo jiné uvádí, že v rámci operačního systému realityOS by měla být k dispozici také komunikační služba FaceTime, přičemž její využívání by v tomto případě mělo mít svá specifika:„Představuji si VR verzi FaceTime, ve které byste se mohli ocitnout v konferenční místnosti s desítkami lidí. Namísto jejich skutečných tváří byste ale viděli jejich 3D verze (Memoji),“ uvedl Gurman s tím, že systém by měl být také schopný detekovat výrazy v obličejích uživatelů a v reálném čase tyto změny promítat. Gurman ve svém newsletteru dále také zmínil to, že operační systém realityOS by mohl umožnit využívání funkce SharePlay, kdy by více majitelů headsetů mohlo společně sdílet zážitky z poslechu hudby, hraní her nebo sledování filmů či seriálů.

.