Zavřít reklamu

Komerční sdělení: Pokud milujete cestování na vlastní pěst, tak se musíte umět v dané zemi pohybovat. Pomoci vám mohou aplikace díky, kterým si snadno seženete odvoz z místa na místo u nás i v zahraničí.

Uber

Uber je služba, která se do jisté míry podobá klasickému taxi, je závislá na připojení k internetu a přibližnou cenu budete vědět už před nástupem do vozu. Vyhnete se tak dohadování s nepříjemnými a předraženými taxikáři. Uber si přivoláte i na letiště a nebudete muset řešit shuttle bus nebo drahé taxi.

yandex
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Po stažení aplikaci si založíte účet a zadáte cíl cesty. Aplikace vám nabídne řidiče v okolí, z dané nabídky si vyberete nejlepší variantu a následně můžete na mapě sledovat, kde se zrovna váš vůz nachází a na místo setkání, tak můžete dorazit na čas a zbytečně nečekat venku.

Než do vozu nastoupíte, tak si zkontrolujte poznávací značku a porovnej řidiče s fotkou na jeho profilu. Předejdete nepříjemným situacím. Uber lze objednat pouze přes aplikaci, pokud si nejste jistí, tak do vozu nenastupujte.

Grab

Pro cesty po Jihovýchodní Asii si stáhněte právě Grab. Grab je původně Uber, ale v roce 2017 jej Grab odkoupil. Princip je tedy stejný a aplikace se chová podobně. Na výběr zde nemáte jen auto, ale také skútr, který je zde častým dopravním prostředkem.

Ve větších městech Jihovýchodní Asie jej můžete bez obav používat a nemusíte smlouvat s místními taxikáři. Také nemusíte mít strach, že jako turista dostanete horší cenu, což se vám u klasického taxi snadno může stát.

Bolt

Bolt poskytuje podobné služby jako dvě výše zmíněné aplikace. Bolt však navíc nabízí i pronájem koloběžek. Stačí v aplikaci vyhledat nejbližší koloběžku a poté si ji v aplikaci odemknete. Aplikace vám dá bezpečnostní tipy a doporučení na nošení helmy a dodržovaní předpisů. Až se dostanete na místo, tak koloběžku zaparkujete na místo mimo cesty a chodníky.

AAA Taxi

Aplikace na vyhledávání a přivolání taxi v Praze, díky aplikaci také budete mít dokonalý přehled o aktuálním pohybu vozu a orientační ceně dopravy. Můžete si vyfiltrovat prostornější vůz na přepravu zavazadel, což se hodí, pokud jedete na dovolenou, nekuřácké auto a samozřejmostí je i objednání na určitou hodinu.

ipad
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

HoppyGo

Méně tradiční způsob dopravy může být vypůjčení auta přímo od majitele, což je často příjemnější než klasická půjčovna. Během chvilky si vytvoříte účet, následně si můžete vybrat podle ceny a požadavků auto přesně podle představ. Auto si můžete vyzvednout nebo si ho nechat zaparkovat až před dům.

Proč používat tyto aplikace

Klasické taxislužby jsou dražší a můžete narazit na nepříjemné řidiče. V cizí zemi můžete být dokonce podvedeni a bude po vás požadována vyšší cena než pro místní. Díky systému kontroly řidiče a následnému udělování hodnocení se vám tyhle problémy vyhnou, protože o řidiče se špatným skóre nebude zájem.

Další nespornou výhodou je dostupnost, kdy je úplně jedno jestli jste zrovna na letišti ve Španělsku nebo jinde na světě, vždy seženete volného řidiče na pár dotyků obrazovky. Nemusíte hledat čísla nebo kontakty a stačí vám jediná aplikace.

Diskuze k článku

Diskuze není pro tento článek otevřena.

Čtěte více