Zavřít reklamu

Hlasoví asistenti se stávají stále významnějšími součástmi mobilních zařízeních, jak nabírají na schopnostech, a tak je důležité, aby o nich uživatelé věděli a uměli je používat. Apple proto v nové reklamě na Siri vsadil na opravdu silný kalibr, populárního herce Dwayna Johnsona, jenž si říká The Rock.

Sám herec ještě před vypuštěním téměř čtyřminutové reklamy rozpoutal pořádnou bouři na Twitteru, kde napsal, že se „spojil s Applem, aby vytvořil největší, nejvíc cool, sexy a nejzábavnější film vůbec“. Z filmu se nakonec vyklubal spot The Rock x Siri Dominate the Day, který je na kanálu Applu na YouTube.

Apple k nové reklamě píše:

Nikdy, za žádných okolností, byste neměli podceňovat, kolik toho Dwayne Johnson zvládne se Siri udělat během jediného dne. Sleduj světově nejvytíženějšího herce a Siri, jak dominují dni. Další informace o Siri najdete na http://siri.com

Na zmíněném webu na vás rovnou vyskočí právě The Rock a hláška „Hey Siri, show me my Life Goals list“ (Siri, ukaž mi můj seznam životních cílů), což je právě jedno ze třinácti případů, jak Dwayne Johnson v reklamě Siri využívá.

Během svého nabitého dne The Rock přes jablečnou hlasovou asistentku objednává taxi (Lyft), kontroluje kalendář, počasí, vytváří připomínky nebo se ptá na převod jednotek při vaření. Nejde tedy o nic objevného, ale Applu se do vcelku zábavné reklamy podařilo dostat skutečně všechno základní a zásadní, co by měl uživatel o Siri vědět.

Teď už jen stačí, aby v Cupertinu na hlasové asistence nadále pracovali a uživatelé měli jistotu, že bude fungovat skutečně tak dokonale jako ta, kterou má The Rock, a také abychom ji do budoucna mohli používat například i my v České republice.

Diskuze k článku

  Už jen aby byla v Češtině… Každopádně pár „easter eggů“ v reklamě také pobavilo :-)

  Az bude v cestine, tak to podle me stejne o dost vic lidi nezacne pouzivat…

  To je mi tak nějak šumák… Mne jde jen o to, že když používám Siri v Angličtině, tak nepodporuje diktování v Češtině… Pokud by toto zvládala (a že diktování v Češtině funguje dobře), tak je mi šumák, že s ní mluvím Anglicky…

  jo takhle, no tak to chapu.

  Ja spis narazim na to, ze lidi vecne nadavaji, ze neco neexistuje nebo ze na nas region kaslou. Pak se to objevi a nikdo to stejne nepoziva :D

  Nejste sám, také mám takové zkušennosti. Každopádně Siri sice nevyužívám jako The Rock, ale například, pokud potřebuji napsat SMS v autě, tak aniž bych spustil oči z vozovky, tak by na to byla dobrá. Například dát někomu vědět, že už jsem na cestě a přijedu za tak a tak dlouho a tak.

  Momentálně používám AW, kdy opravdu jen minimálně opustí mé oči silnici, ale i tak je to moc a rád bych, aby mi v tom pomohlo „Hey Siri“. Je pravdou, že pokud jsem ve městě, tak raději pošlu SMS v Angličtině, protože vím, že například manželka pochopí, ale bohužel ne všichni rozumí Anglicky :-(

  Jo moje okoli by sms v anglictine dalo, ale asi by nechapali proc ;-).
  To diktovani by bylo urcite super a pry to zalezi i na nas jak moc casto to lidi zkousi a opravuji, protoze to pry dela zakladni databazi a kdyz zacne byt plna, tak to snad dotahnou u Applu do toho spravneho konce. Teda spis do uplneho zacatku :-).
  Tak doma s HomePodem ji urcite budu trapit, alespon ze zacatku, jako na mobilu :-).
  PS: Uz jsem i viděl nastavení „opravy“ jmena. Takže mi to nemusi nerikat „žiřííí“ :-D. A třeba vytočit „Miláček“ je taky dost těžký ;-).

  Tak zatim je to spis zabava, nez usetreni casu nebo prace. Uz jenom drzet ten telefon u pusy tak jak v ty reklame a clovek vypada jak idiot ;-).
  Snad se to zmeni, az budu mit doma HomePod, pak to budu asi zkouset vic trapit, nejenom poustet hudbu.
  Pak uz budou chybet jenom ty sluzby, jako najdi mi jidlo, najdi mi v okoli jidlo za dobrou cenu, atp…

  Otázka :-) Doma ji používám tak, že je ve vedlejší místnosti na skříni :-) V autě je v držáku, takže to, že musí být přímo u pusy je jen tak na tu ulici :-)

celý text

Čtěte více