Zavřít reklamu

Hlasoví asistenti se stávají stále významnějšími součástmi mobilních zařízeních, jak nabírají na schopnostech, a tak je důležité, aby o nich uživatelé věděli a uměli je používat. Apple proto v nové reklamě na Siri vsadil na opravdu silný kalibr, populárního herce Dwayna Johnsona, jenž si říká The Rock.

Sám herec ještě před vypuštěním téměř čtyřminutové reklamy rozpoutal pořádnou bouři na Twitteru, kde napsal, že se „spojil s Applem, aby vytvořil největší, nejvíc cool, sexy a nejzábavnější film vůbec“. Z filmu se nakonec vyklubal spot The Rock x Siri Dominate the Day, který je na kanálu Applu na YouTube.

Apple k nové reklamě píše:

Nikdy, za žádných okolností, byste neměli podceňovat, kolik toho Dwayne Johnson zvládne se Siri udělat během jediného dne. Sleduj světově nejvytíženějšího herce a Siri, jak dominují dni. Další informace o Siri najdete na http://siri.com

Na zmíněném webu na vás rovnou vyskočí právě The Rock a hláška „Hey Siri, show me my Life Goals list“ (Siri, ukaž mi můj seznam životních cílů), což je právě jedno ze třinácti případů, jak Dwayne Johnson v reklamě Siri využívá.

Během svého nabitého dne The Rock přes jablečnou hlasovou asistentku objednává taxi (Lyft), kontroluje kalendář, počasí, vytváří připomínky nebo se ptá na převod jednotek při vaření. Nejde tedy o nic objevného, ale Applu se do vcelku zábavné reklamy podařilo dostat skutečně všechno základní a zásadní, co by měl uživatel o Siri vědět.

Teď už jen stačí, aby v Cupertinu na hlasové asistence nadále pracovali a uživatelé měli jistotu, že bude fungovat skutečně tak dokonale jako ta, kterou má The Rock, a také abychom ji do budoucna mohli používat například i my v České republice.

.