Zavřít reklamu

Easter egg je skrytá a oficiálně nedokumentovaná funkce nebo vlastnost počítačového programu, hry, aplikace či systému. Většinou se jedná pouze o neškodné hříčky a vtípky, grafické symboly, animace, titulky se jmény tvůrců apod. Tato „velikonoční vajíčka“ rozhodně nejsou Applu nijak cizí, protože jich v jeho systému a jednotlivých titulech najdete poměrně hodně. 

V Apple Storu sněží 

Když si nainstalujete aplikaci Apple Store a v jejím hledání zadáte výraz „Let it snow“, začne vám napříč celou aplikací sněžit. Sněhové vločky se navíc pohybují s tím, jak pohybujete vy se zařízením. Tento easter egg se v aplikaci s vánoční sezonou objevuje pravidelně už od roku 2017. Kdybyste však do vyhledávání chtěli napsat jen český výraz „sněží“, nic se nestane.

Pozvánky na události společnosti 

S posledními několika jeho událostmi také Apple začal poskytovat jejich interaktivní pozvánky. Ať už tedy v e-mailu nebo na stránkách společnosti na ni stačí v telefonu iPhone klepnout a rázem se vám ukáže v rozšířené realitě. I když se pak objevují různé hlasy o tom, co by měla daná scéna znamenat, jedná se skutečně jen o efektní vizuál.

Ikony 

Apple nad ikonami svých aplikací skutečně přemýšlí. Vezměte si takový Diktafon. Myslíte, že její křivka je jen tak náhodně vygenerovaná, aby vypadala pěkně? Kdepak, jedná se o křivku hlasu, který vyslovil slovo Apple. Ikona aplikace Mapy se již několikrát změnila, vždy ale odkazuje na silnici 280, která protíná celé kalifornské Cupertino, tedy místo, kde Apple sídlí. V pravém horním rohu pak můžete vidět i Infinity Loop, což je kampus Apple park.

Aplikace Safari nabízí funkci Seznam četby, což jsou vaše uložené webové stránky. Proč má ale tato ikona tvar kulatých brýlí? Jedná se o zřejmý odkaz na zakladatele společnosti Apple Steva Jobse, který právě takové nosil. A pak je zde ještě emotikon knihy. Na první pohled má obyčejnou podobu, jenže přítomný text není klasickým Lorem ipsum, ale jedná se o text reklamní kampaně Think Different. Celý text zní:  

“Here’s to the crazy ones. The misfits. The rebels. The troublemakers. The round pegs in the square holes. The ones who see things differently. They’re not fond of rules. And they have no respect for the status quo. You can quote them, disagree with them, glorify or vilify them. About the only thing you can’t do is ignore them. Because they change things. They push the human race forward. And while some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.” 

Siri 

Hlasová asistentka je plná skrytých vtipů, ke kterým můžete dojít vhodnými otázkami. Jednou z těch nejpovedenějších je, když se ji zeptáte, jestli po vás může opakovat text (Repeat after me). Na to vám odpoví: „If this is some sort of pledge, my End User License Agreement forbids it,“ což znamená, že pokud je to nějaký druh slibu, její licenční smlouva s koncovým uživatelem jí to zakazuje. A schválně jí řekněte, že je nudná. Překvapí vás, co vlastně dovede. 

 

.