Zavřít reklamu

Apple vydal velmi očekávanou vánoční reklamu. Ta se jmenuje Saving Simon a neukazuje jediný produkt společnosti Apple, místo toho prezentuje pouze to, že je na točena na iPhone 13 Pro. A když se nepodíváte na video o videu, možná byste ani věřili tomu, že takové video zvládnete natočit iPhonem i vy. Jenže tomu tak zcela být nemusí. 

Celá reklama se nese v duchu toho, jak chce jedna malá holka udržet na živu nejen ducha vánočních svátků, ale také jednoho roztávajícího se sněhuláka. Příběh tak sleduje celý rok „života“ tohoto symbolu zimy, a je nutno říci, že je to milé, vtipné, dojemné i biblické zároveň (vzhledem ke vzkříšení). Za kamerou, tedy iPhonem, se představilo režisérské duo Jasona a Ivana Reitmana, tedy syna a jeho otce, kdy se oba mohou pyšnit nominacemi na ceny Oscar. První jmenovaný např. natočil hit Juno, druhý pak stojí za snímky Krotitelé duchů nebo Policajt ze školky. Doprovodná píseň pak pochází od Valerie June a jmenuje se skutečně poeticky: You and I.

Na druhý pohled 

Ve filmu o filmu oba režiséři vysvětlují jejich práci a zmiňují, s čím vším se museli vypořádat. Problém je zde v tom, že je vidět množství triků, kterými si k docílení záběrů pomohli, a teď nemáme na mysli četné příslušenství, kterým takového výsledku dosáhli. Na mysli máme spíše mrazák v „nadživotní“ velikosti, stejně jako ten bez zadní strany, aby se dosáhlo ideálního záběru nejen z blízka, ale také si zde mohli režiséři hrát s hloubkou ostrosti.

Zlí jazykové by tak celé video mohli brát i jako klamavou reklamu společnosti Apple, tedy tu, která je známá spíše u konkurence, jenž si různými kličkami dopomáhá k líbivějšímu výsledku. Na druhou stranu je třeba zmínit, že se jedná o běžné kinematografické postupy hojně využívanými v celém odvětví. Režiséři zde nicméně zmiňují, jak použili i makro režim nového iPhonu 13 Pro nebo samozřejmě filmařský režim. 

.