Zavřít reklamu

Počítače od Applu sice s gamingem moc dohromady nejdou, avšak to neznamená, že tu taková možnost vůbec není. Jablíčkáři mají i přesto k dispozici řadu oddechových her přímo v obchodě aplikací App Store, nebo případně se nabízí takzvané služby cloudového hraní, díky kterým je možné si bez sebemenších problémů zahrát nejnovější AAA tituly. Pro takové případy je dobré mít ve výbavě kvalitní herní ovladač. Ten dokáže samotný zážitek o dost zpříjemnit, jelikož se nemusíme „krčit“ při držení myši a klávesnice.

Macy si rozumí s prakticky každým bezdrátovým ovladačem při připojení prostřednictvím Bluetooth. Naštěstí pro nás, uživatele Maců, se proto nabízí poměrně rozsáhlá řada nejrůznějších modelů, které mohou překvapit nejen designem, ale i celkovou funkčností. Pojďme se proto zaměřit na nejlepší herní ovladače pro macOS. Nutno však podotknout, že v tomto článku se nezaměříme na tradiční varianty v podobě gamepadů pro PlayStation či Xbox, nýbrž na jiné alternativy.

SteelSeries Nimbus +

Pokud pomineme zmiňované ovladače od Sony a Microsoftu, tak se jako volba číslo jedna definitivně nabízí controller SteelSeries Nimbus +. Ten se totiž dokonce pyšní certifikací MFi (Made for iPhone) a je tedy plně kompatibilní a otestovaný pro práci s jablečnými operačními systémy, primárně tedy s iOS. Výrobce u tohoto modelu vsází na tradiční rozpoložení ovládacích prvků jako DualShock/DualSense od Sony. Jeho zajímavou výhodou také je, že je k němu možné přidělat držák pro mobilní telefon a hrát rovnou na něm.

Uživatelé si u tohoto modelu častokrát pochvalují jeho dobrou hmotnost, slušnou výdrž baterie a kvalitní zpracování. Ačkoliv se jedná o asi momentálně nejlepší gamepad, je nutné počítat s o trošku vyšší cenou. SteelSeries Nimbus + totiž stojí 1 647 Kč.

SteelSeries Nimbus + zakoupíte zde

iPega 4008

Zajímavou a hlavně levnější variantou je pak herní ovladač iPega 4008. Ten stejně tak kopíruje rozpoložení hracích prvků od PlayStation gamepadů, přičemž nabízí i trackpad, což u výše zmiňovaného modelu Nimbus + nenajdeme. Primárně je tento model určený pro herní konzole od Sony, avšak rozumí si i s Windows a telefony s OS Android. Co je ale pro nás zásadní, je zmiňovaná certifikace MFi, díky čemuž není problém jej připojit k iPhonu a iPadu.

iPega39-01

Zároveň si samozřejmě rozumí i s macOS, kde funguje zcela bezchybně. K jablečným počítačům se, stejně jako u telefonů a tabletů, připojuje skrze rozhraní Bluetooth a potěšit také dokáže solidní výdrží baterie. Potěšit také dokáže slušná cena v podobě 799 Kč.

iPega 4008 zakoupíte zde

iPega P4010

Podobným ovladačem je i iPega P4010. Tento model nabízí ještě více tlačítek než verze 4008, díky čemuž nabízí ještě více možností při samotném hraní. Samotní uživatelé si u něj opět pochvalují dobré držení  a potěšit dokáže i USB-C. Tento port slouží pro napájení gamepadu, případně pro jeho propojení s Windows PC.

iPega40-01

Co se pak týče rozpoložení tlačítek, opět zde najdeme podobnost s ovladači DualShock/DualSense od Sony. Tento model vás vyjde jen na 929 Kč.

iPega P4010 zakoupíte zde

iPega 9090

Pokud se zase tak nadšeného hráče nepovažujete a vystačíte si s obyčejným gamepadem, pak by vás mohl jednoznačně zaujmout iPega 9090. V poměru cena/výkon se jedná o jeden z nejlepších modelů, který nabízí skvělou ergonomii, vzhledem k ceně slušné zpracování a až desetihodinovou výdrž baterie. Stejně jako u ostatních, tak i tento lze použít prakticky s každým zařízením, včetně iPhonů a Maců. Jak už jsme ale zmínili, tím nejlepším je pochopitelně nízká cena, která činí pouhopouhých 599 Kč.

iPega 9090 zakoupíte zde

.