Zavřít reklamu

Hraní videoher na Macu není tak úplně nereálné, jak se může zdát. To ostatně platí dvakrát tolik od chvíle, kdy došlo k vydání prvních jablečných počítačů s čipem Apple Silicon, díky čemuž se znatelně zvýšil výkon a rozšířily se možnosti pro uživatele. Na Macích si konkrétně můžete užít řadu parádních her, které ani nemusí pocházet z platformy Apple Arcade. Například i takový obyčejný MacBook Air s M1 si hravě poradí s hrami jako Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, Tomb Raider (2013), World of Warcraft: Shadowlands a další. Napadlo vás ale někdy, že byste pro hraní použili herní ovladač?

Kompatibilita herních ovladačů pro Mac

Samozřejmě si můžete klást otázku, zdali jsou vůbec nějaké herní ovladače neboli gamepady kompatibilní s operačním systémem macOS. Když si totiž začnete prohlížet jednotlivé gamepady, tak u nich v drtivé většině případů uvidíte, že dle oficiálních specifikací jsou kompatibilní například s PC (Windows) nebo herními konzolemi. To však nemusí být nutně překážkou. Jablečné počítače totiž dokážou ovladače rozpoznat stejně dobře jako zmiňované počítače, avšak je nutné dodržet pár pravidel. Konkrétně je nutné sáhnout po bezdrátových modelech. Drátové controllery s sebou mohou přinášet spoustu problémů a dost možná se vám je ani nepovede rozjet.

Podle oficiálních informací od Applu nemají iPhony, iPody touch, iPady a Macy žádný problém s připojením bezdrátových ovladačů Xbox nebo PlayStation. V takovém případě stačí gamepady přepnout do režimu párování a skrze standard Bluetooth je už jen připojit, díky čemuž je následně můžete používat ve hrách, kdy je bez problému rozpozná například i Steam. U těchto modelů to ale ani zdaleka nekončí. Jablečné počítače si totiž zároveň poradí i s herními ovladači, které mají certifikaci MFi (Made for iPhone), mezi které se řadí například oblíbený SteelSeries Nimbus +. V takovém případě se nabízí hned několik gamepadů pro iOS, jež lze stejným způsobem použít i v kombinaci s jablečnými počítači.

Herni ovladac k iPhonu IPEGA
Za zajímavými gamepady stojí i značka iPega

Nejlepší herní ovladače pro Mac a iPhone

Jaké jsou tedy nejlepší herní ovladače pro Mac a iPhone? Teoreticky lze říct, že se jedná o první tři jmenované – tedy Xbox Wireless Controler, PlayStation 5 DualSense Wireless Controller a SteelSeries Nimbus +. Tyto modely ostatně nepřímo doporučuje i Apple a pochvalují si je i samotní jablíčkáři. Samozřejmě překážkou v jejich pořízení může být vyšší cena. Pokud například tolik nehrajete a nechcete za gamepad dávat téměř 2 tisíce korun, pak si určitě vystačíte s levnějšími kousky, kde dokáže zaujmout například značka iPega.

.