Zavřít reklamu

Pokud vlastníte Apple TV, tak víte, že k ní jablečná společnost přibaluje malý ovladač, který kromě šesti tlačítek nabízí ještě dotykovou plochu pro jednodušší ovládání. Ne každému však tento ovladač vyhovuje a lidé na něj mají vesměs smíšený názor. Někomu nevyhovuje jeho velikost, někomu omezené funkce a někomu zase Touch (dotykový) povrch, který se v určitých situacích špatně ovládá. Apple TV však můžete naučit komunikovat i s jinými ovladači, které máte v domácnosti, a v tomto článku si ukážeme, jak na to.

Naučte vaši Apple TV komunikovat s jiným ovladačem

Pokud chcete vaši Apple TV naučit komunikovat s jiným ovladačem, tak si jej prvně připravte. Originálním ovladačem poté Apple TV zapněte, a poté se na domovské obrazovce přesuňte do nativní aplikace Nastavení. Jakmile tak učiníte, tak se v menu, které se objeví, přesuňte do sekce s názvem Ovladače a zařízení. Zde poté stačí sjet o něco níže k sekci Ostatní zařízení, kde klepněte na možnost Nastavení ovladače. Nyní se vám zobrazí upozornění – pokud používáte víceúčelový ovladač, tak jej před spuštěním procesu nastavení máte nastavit na jiný profil, a poté klepněte na Spustit. V případě jednoduchého ovladače můžete jednoduše pokračovat stisknutím možnosti Spustit.

Nyní se ocitnete v prostředí pro nastavení nového ovladače. Ovladač, který chcete Apple TV naučit ovládat, nyní uchopte do rukou a začněte na něm provádět akce, které po vás Apple TV požaduje. Jedná se o stisknutí a podržení určitých tlačítek, které se tímto způsobem „spárují“. Jakmile celý proces nastavení a spárování provedete, tak už budete schopni váš nový ovladač využívat i pro Apple TV a originální ovladač budete moci na dobro někam zavřít. Na závěr jen podotknu, že ne každý ovladač musí Apple TV podporovat.

apple tv nový ovladač
Zdroj: redakce Jablíčkář.cz

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.