Zavřít reklamu

Týden uběhl jako voda a ani nyní jsme při něm nebyli ochuzeni o nejrůznější spekulace, odhady a předpovědi. Tentokrát se ve všech pádech skloňoval například připravovaný operační systém iOS 14, ale také funkce pro budoucí Apple Watch Series 6 nebo lokalizační přívěsky AirTag.

Kulaté baterie do lokalizačních přívěsků

To, že Apple chystá lokalizační přívěsek s Bluetooth konektivitou, je díky nedávným únikům prakticky jasné. Server MacRumors přinesl zprávu, podle které přívěsek ponese název AirTag. Podle analytika Ming-Chi Kua by firma mohla lokalizační přívěsky představit v průběhu druhé poloviny tohoto roku. O přísun energie se s největší pravděpodobností postarají vyměnitelné kulaté baterie typu CR2032, zatímco v minulosti se spekulovalo spíše o tom, že přívěsky by se měly nabíjet podobným způsobem jako Apple Watch.

Rozšířená realita v iOS 14

Součástí operačního systému iOS 14 by možná mohla být i speciální aplikace pro rozšířenou realitu. Aplikace by měla uživatelům umožnit kdykoliv sledovat jejich polohu s využitím rozšířené reality. Aplikace nese kódové označení Gobi, a podle všeho je součástí rozsáhlejší platformy pro rozšířenou realitu, kterou Apple možná představí spolu s operačním systémem iOS 14. Nástroj by také mohl provozovatelům nejrůznějších podniků umožnit vytvoření štítku ve stylu QR kódu, který by pak mohl být virtuálně umístěn v prostoru podniku. Po namíření fotoaparátu na tento štítek by se na displeji iOS zařízení mohl zobrazit virtuální objekt.

iOS 14 a nové rozložení plochy iPhonu

Součástí operačního systému iOS 14 by také mohlo být zcela nové rozvržení plochy iPhonu. Uživatelé by mohli nově dostat možnost uspořádat ikony aplikací na ploše svého iOS zařízení do podoby seznamu – podobně, jako je tomu například u Apple Watch. Součástí nové podoby plochy iPhonu by mohl být i přehled návrhů Siri. Pokud by Apple tuto novinku skutečně s uvedením iOS 14 uvedl do praxe, jednalo by se bezpochyby o jednu z nejvýznamnějších změn v operačním systému iOS od uvedení prvního iPhonu v roce 2007.

Apple Watch Series 6 a měření hladiny kyslíku v krvi

Vypadá to, že nová generace chytrých hodinek od Applu přinese uživatelům ještě lepší možnosti, co se týče monitoringu zdravotních funkcí. V tomto případě by se mohlo jednat o vylepšení měření EKG nebo spuštění funkce měření hladiny kyslíku v krvi. Příslušná technologie byla součástí Apple Watch již od dob vydání první verze, nikdy ale nebyla využita v praxi v podobě příslušné nativní aplikace. Podobně jako v případě funkce upozornění na nepravidelný srdeční tep by tento nástroj měl být schopen upozornit uživatele na to, že hladina kyslíku v jeho krvi klesla na určitou úroveň.

Zdroje: Cult of Mac [1, 2, 3 ], AppleInsider

.