Zavřít reklamu

Rychlé zkopírování posledního výsledku

Kalkulačka na iPhonu nabízí stejně jako řada dalších (nejen) nativních aplikací možnost interakce prostřednictvím dlouhého stisku ikonky na ploše, případně v knihovně aplikací nebo ve výsledcích vyhledávání ve Spotlightu. Pokud potřebujete zkopírovat poslední výpočet, nemusíte spouštět Kalkulačku jako takovou – stačí jen dlouze stisknout její ikonku a klepnout na Zkopírovat výsledek.

Vědecká kalkulačka

Ve výchozím nastavení nabízí nativní Kalkulačka pro iPhone standardní funkce. Snadno a rychle ji ale můžete přepnout do režimu vědecké kalkulačky, kdy budete mít k dispozici mnohem více nástrojů pro vaše výpočty. Stačí jen telefon otočit do horizontální polohy. Než tak učiníte, ujistěte se, že jste deaktivovali zámek orientace.

Smazání posledního čísla
Stalo se vám, že jste se při zadávání výpočtu překlepli a omylem zadali nesprávné číslo? Není potřeba mazat veškerý zadaný obsah – poslední číslici, napsanou v Kalkulačce na iOS, můžete totiž snadno a rychle smazat provedením gesta přejetí prstem zprava doleva nebo zleva doprava.

 Kalkulačka ve Spotlightu

Pokud chcete na iPhonu snadno a rychle provést jednoduchý výpočet, nemusíte nutně spouštět Kalkulačku jako takovou. Stačí kdekoliv na ploše aktivovat funkci Spotlight tak, že krátce potáhnete prstem směrem po displeji směrem shora dolů. Do textového pole poté stačí zadat požadovaný výpočet.

Kalkulačka a Siri

S výpočty vám může na vašem iPhonu pomoci také Siri. Za pomoci jednoduchých příkazů jí můžete zadávat příklady k vypočítání, poradit si umí také s vypsáním násobků vybraného čísla a dalšími operacemi.

.