Zavřít reklamu

Jestliže se řadíte mezi fanoušky Applu, tak vám zajisté neunikly ikonické vánoční reklamy této kalifornské společnosti. Tyto krátké a velice příjemné spoty jsou pochopitelně obohaceny o krásnou muziku, která samotným reklamám dodává ten finální šmrnc. Pojďme si proto posvítit na nejlepší písničky, které Apple v minulosti použil ve svých vánočních reklamách.

Reklama z roku 2006 – PM’s Love Theme

Náš seznam nemůžeme odstartovat ničím jiným, než dnes již pomalu historickou vánoční reklamou z roku 2006, ve které se v hlavní roli objevil iPod, po jehož boku můžeme vidět iMac a MacBook. Tato reklama má své osobité kouzlo především díky hudbě. Hraje zde skladba, kterou byste v Apple Music našli pod názvem PM’s Love Theme. Pokud vám to ale nic neříká nezoufejte. Pravděpodobně vám lépe napovíme, když zmíníme, že se tato hudba objevila v ikonickém filmu Láska nebeská.

Reklama z roku 2015 – Someday at Christmas

Vaší pozornosti by také určitě neměla utéct reklama z roku 2015. Obrovskou změnu oproti roku 2006 můžeme vidět hned v tom, že zatímco tehdy se hlavní pozornosti dočkaly samotné produkty, tak dnes se již Apple spoléhá na trošku jinou taktiku – ukazuje pocity, emoce a do toho jemně vkládá svá zařízení. To je přesně případ i tohoto spotu, který ukazuje spokojenou vánoční atmosféru v rodině. Lví podíl na tom má i sama použitá hudbu. Jedná se o skladbu Someday at Christmas, o kterou se zasloužilo duo talentů Steve Wonder a Andra Day.

Reklama z roku 2017 – Palace

V našem seznamu také rozhodně nesmí chybět povedená vánoční reklama z roku 2017, která je obohacena o perfektní atmosferickou skladbu Palace od interpreta jménem Sam Smith. V tomto spotu se pozornosti dočkaly první jablečná bezdrátová sluchátka Apple AirPods, která byla představena teprve rok před touto reklamou, respektive tedy v roce 2016, a objevil se zde i tehdy nový a revoluční iPhone X. Co je však na videu zajímavější, jsou poměrně známé lokace. To vás ostatně může napadnout v momentě, kdy se objeví nápis Horská dráha. Apple totiž z větší části reklamu natočil v Praze.

Reklama z roku 2018 – Come Out in Play

V animované reklamě z roku 2018 Apple předává poměrně důležité poselství. Ve videu totiž ukazuje, že prakticky každý člověk má jistý tvůrčí talent, který se ale ve finále bojí ukázat, jelikož se bojí reakce okolí. To je pochopitelně obrovská škoda. I v tomto ročníku je nesmírně zajímavá i hudba. Konkrétně byla speciálně pro potřeby této reklamy vytvořena skladba Come Out in Play, o kterou se postarala tehdy 16letá Billie Eilish. Ačkoliv se dnes prakticky jedná o megastar, tak tehdy tomu tak nebylo. Dokonce se tradovalo, že tímto singlem si mladá Bilie odstartuje kariéru – což se částečně i stalo.

Letošní reklama – You And I

Jako poslední si zde uvedeme letošní reklamu, kterou Apple zveřejnil teprve 24. listopadu 2021. Ta se opět pyšní vánočním duchem a poměrně zajímavou myšlenkou, kdy se dívenka snaží udržet při životě sněhuláka, který se spolu s odchodem zimy roztápí. Zajímavostí ale je, že v tomto spotu nedošlo k byť jen jedinému vyobrazení jakéhokoliv z Apple produktů. Tento rok totiž cupertinský gigant vsadil na odlišnou taktiku – ukázal, co jeho zařízení naopak umí. Celá reklama byla totiž natočena na iPhone 13 Pro a doplňuje ji parádní skladba You And I od interpretky jménem Valerie June. Nutno však podotknout, že takto perfektního výsledku Apple dosáhl díky použití řady příslušenství a dalších triků. To je ale v takovém případě pochopitelné a popravdě řečeno zcela normální. Určitě proto doporučuje si shlédnout i krátké video o tom, jak natáčení vlastně probíhalo. Naleznete jej zde.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.