Zavřít reklamu

V dnešním díle seriálu o nejlepších aplikacích se opět budeme věnovat praktickým aplikacím, které využívají rozšířenou realitu na iPhonu. Tentokrát bude řeč například o IKEA Place, aplikaci pro simulaci dopadu slunečních paprsků nebo třeba překladači.

IKEA Place

Líbí se vám nábytek značky IKEA a chtěli byste si udělat co možná nejpřesnější představu o tom, jak asi budou jednotlivé kousky vypadat u vás doma? Díky aplikaci IKEA Place, která využívá podpory rozšířené reality v iPhonu, si můžete do všech koutů vašeho domova umístit nábytek z IKEA a zkontrolovat, jak by u vás vypadal. V aplikaci zatím není kompletní nabídka, obsah se ale neustále rozrůstá.

SunSeeker

Aplikace SunSeeker jistě potěší všechny fotografy, a nejen je. SunSeeker vám poskytne aktuální a naprosto přesné informace o směru slunečního světla, době západu a východu slunce, poloze stínů a mnoho dalšího. Díky rozšířené realitě si můžete v aplikaci vymodelovat pozici světla a stínů v určitou hodinu a udělat si představu o tom, jak bude vypadat výsledná fotografie či video. Aplikace vám ale také poskytne užitečné informace například o tom, kam a v kterou hodinu zaparkovat auto, aby se vám během chvilky neproměnilo v rozpálenou pec.

Google Translate

Aplikace Google Translate sice nefunguje výhradně na principu rozšířené reality, využívá ale tuto technologii k překladu textů z různých cedulí, nápisů, obalů knih či zboží, dokumentů a dalších míst. Stačí jen namířit fotoaparát vašeho iPhonu na text, který chcete právě přeložit, a zadat výchozí i cílový jazyk, případně nastavit funkci rozpoznání jazyka.

Flight Radar

Aplikace Flight Radar potěší nejen všechny cestovatele, ale i příznivce letového provozu. Na displeji vašeho iPhonu či iPadu umí Flight Radar zobrazit důležité informace o letech v reálném čase. Lety si můžete zobrazit nejen na mapě, ale díky rozšířené realitě si je můžete promítnout ve svém okolí. Stačí namířit fotoaparát vašeho iPhonu na příslušné místo a zobrazí se vám základní informace o daném letu. Kromě toho disponuje Flight Radar také funkcí, která vám umožní sledovat let v reálném čase z pohledu posádky.

.