Zavřít reklamu

Koronavirová doba většinu z nás donutila mimo jiné konzumovat jídlo z pohodlí domova. I přesto, že stále fungují rozvozy jídel, popřípadě výdejní okénka, tak musíte uznat, že objednávání stravy každý den nepatří mezi ekonomicky nejvýhodnější úkony. Jestliže se ve vaření příliš neorientujete, anebo pokud máte problém s tím, že si váš manžel(ka) neustále stěžuje na to, že mu či jí připravujete již měsíc to stejné jídlo, v následujících řádcích textu najdete ty nejlepší aplikace, které vám pomohou s nalezením chutných receptů, ze kterých si vybere kdokoli.

Kitchen Stories

Jeden z nejoblíbenějších programů na přípravu pokrmů na světě je Kitchen Stories – a nutno podotknout, že se není čemu divit. Najdete zde totiž tisíce všemožných receptů, v rámci kterých si pracovní postup můžete projít krok za krokem. Jednotlivé kroky jsou znázorněny pomocí instruktážních fotografií a videí, což bude oporou i pro ty, kteří anglický jazyk neovládají. Ve velkém výběru receptů nechybí ani nízkosacharidová, bezlepková, vegetariánská nebo veganská jídla. Pokud se cítíte na to, že byste se chtěli nějakým z receptů pochlubit, Kitchen Stories jej umožňuje s instruktážními fotografiemi či videy nahrát do systému. Integrace napříč Apple produkty je špičková – Kitchen Stories je dostupné pro iPhone, iPad, Apple Watch i Apple TV.

Aplikaci Kitchen Stories nainstalujete zde

Official Cookidoo App

Více než 70 000 receptů, široká komunita uživatelů i povedený mobilní software – to vše a mnohé další dostanete po instalaci Official Cookidoo App. Recepty je možné přidávat do plánovače, který vám pomůže s určením, jaký pokrm byste mohli v určitý den uvařit. Pokud se vám ale plánovat nechce, nemějte strach. Aplikace vám pomocí jediného kliknutí vybere náhodný recept. Jestliže byste se chtěli komunitou Cookidoo inspirovat, můžete si nastavit zasílání oblíbených pokrmů, díky tomu budete držet krok s většinou.

Aplikaci Official Cookidoo App nainstalujete bezplatně zde

Tasty

Uživatelé Tasty si mohou vybírat ze zhruba 4000 receptů pro začátečníky i pokročilé kuchaře. Nejenže si můžete pouštět instruktážní videa a fotografie, program však umí i vyhledávat podle surovin, které máte doma. Pokud preferujete či ze zdravotních důvodů potřebujete vegetariánskou, veganskou nebo třeba bezlepkovou stravu, i v této chvíli stojí Tasty za vyzkoušení.

Aplikaci Tasty nainstalujete zde

Online kuchařka

I čeští vývojáři pracují na aplikacích pro vaření a věřte, že většinu z nich najdete i v App Store. Jednou z těch velice zdařilých je právě Online kuchařka, ve které se nachází více než 6 000 receptů. Ty můžete vyhledávat také pomocí surovin, což se hodí tehdy, pokud potřebujete spotřebovat potraviny, jež právě máte doma. Pokrmy umí aplikace přidávat do oblíbených, ze surovin se zase dá vytvořit nákupní seznam.

Aplikaci Online kuchařka nainstalujete z tohoto odkazu

Fitness Recepty

Jestliže jste naopak sportovně založení a nevíte, jak si ideální jídla připravit, tak Fitness Recepty nesmí ve vašem chytrém mobilním telefonu chybět. Jídla jsou zde roztříděna do kategorií, mezi které patří snídaně, svačiny, obědy, večeře i zdravé mlsání. U každého receptu je pak kromě pracovního postupu napsáno jak je náročný na přípravu. Vývojáři také nabízí prémiové členství, s ním dostanete u každého jídla výpis nutričních hodnot a detox jídelníčky jako je například Low Carb. Zaplatíte za něj 49 Kč měsíčně, 119 Kč za 3 měsíce nebo 309 Kč ročně.

Aplikaci fitness Recepty stáhnete z tohoto odkazu

.