Zavřít reklamu

Ať už jste nadaný kuchař, který potřebuje trochu inspirace, nebo úplný začátečník, určitě byste neměli přehlédnout aplikaci Kitchen Stories. O této aplikaci jste mohli slyšet ve spojení s Apple TV, kdy byla jednou z prvních dostupných aplikací pro toto zařízení v roce 2015. O dva roky později také vyhrála ocenění v Apple Design Awards 2017.

Podobných aplikací na trhu najdeme mraky, ovšem úroveň receptů a popis jejich přípravy není příliš lichotivý a většinou stejně tíhneme ke starým klasikám. Pokud vás nudí ta samá jídla a chcete vyzkoušet něco nového, určitě neváhejte a pořiďte si Kitchen Stories. Hned po otevření vás zaujme velmi nadčasový design a lákavě vypadající obrázky všemožných pokrmů. Aplikace ovšem sází na inspiraci a efektivitu, tudíž na vzhledu až tak nezáleží, mnohem důležitější je samozřejmě obsah samotný. U každého receptu najdete postup vysvětlený krok za krokem, který je doplněn obrázky a velmi užitečnými videi. Kromě toho vám aplikace pomůže například s výběrem vhodného vína k danému pokrmu.

Jak už bylo uvedeno výše, aplikace je určena i pro úplné začátečníky. Pokud si nebudete vědět rady, čím a jak začít, z videí se dozvíte, jak například našlehat smetanu, jak správně nakrájet určitý typ potravin a podobně. Videonávody jsou jednoduché, velmi přehledné a kromě postupu při vaření se z nich dozvíte i užitečné tipy a triky. Velkou výhodou celé aplikace je poté možnost nastavení počtu porcí, kdy se vám automaticky upraví gramáž a počet všech ingrediencí potřebných k vaření daného jídla.

Recepty jsou pro větší přehlednost rozdělené do několika kategorií, kdy v jedné například najdete recepty hotové do dvaceti minut, jídla na každý den, dezerty, pouze těstovinová jídla nebo i veganské a bezlepkové pokrmy. Malým bonusem je pak možnost přidat si oblíbené recepty do sbírky nebo si vytvořit automatický nákupní seznam ingrediencí pro daný pokrm.

Kitchen Stories si můžete stáhnout zcela zdarma z App Storu. Aplikace je kompatibilní se zařízeními iPhone, iPad, iPod Touch, Apple TV a vyžaduje iOS 9.0 nebo novější. Aplikace bohužel neobsahuje češtinu, primárně je v angličtině. Pokud v ní ale nejste tolik zdatní, můžete si zvolit z několika dalších světových jazyků, jako je například francouzština, němčina nebo italština.

.