Zavřít reklamu

Po pěti měsících jsme se konečně dočkali – v rozvolňování covidových opatření je zahrnuto i otevření zahrádek restaurací, byť v dosti omezeném režimu. Právě gastro patří mezi odvětví, která jsou pandemií zasažena nejvíce. Provozovatelé tedy uvítají zákazníky s otevřenou náručí. My si ukážeme aplikace, které vám zajistí levné jídlo, téměř bezkontaktní obsluhu nebo vám pomohou se zorientováním v aktuálních opatřeních.

Qerko

Do restaurace jste se dostali, stále však máte z nemoci respekt a nestojíte o přílišný kontakt s obsluhou? Prostřednictvím aplikace Qerko si v podporovaných restauracích objednáte a zaplatíte jídlo bez toho, že byste museli mluvit s číšníkem – ten vám ho pouze přinese. Stačí do aplikace naskenovat QR kód u vašeho stolu a dále jen objednávat. Qerko je skvělé řešení i tehdy, kdy vás u stolu sedí více – útratu si totiž můžete rozdělit a každý pak zaplatí platební kartou online. Podporovány jsou karty Visa, Mastercard, stravenkové karty, nebo třeba Apple Pay. Nakonec se ještě hodí dodat to, že po zaplacení získáváte body do věrnostního programu.

Aplikaci Qerko nainstalujete bezplatně zde

Nesnězeno

Pokud chcete podniky podpořit a nemáte ale tak úplně na rozhazování, jistě využijete program Nesnězeno. Jednotlivé restaurace, kavárny a bary sem vkládají jídla se slevou, která ještě nejsou zkažená, musela by se ale během pár dnů vyhodit. Vy si jídlo pouze zarezervujete a vyzvednete. Ve výsledku dostanete chutný pokrm, ušetříte finance a zachráníte potraviny, které by se jinak zbytečně vyhodily.

Aplikaci Nesnězeno stáhnete z tohoto odkazu

Jídlov

Jestliže váš oblíbený podnik nemůžete v Nesnězeno najít, zkuste si nainstalovat Jídlov. Funguje na stejném principu, pokrm si stačí zarezervovat, se slevou vyzvednout a sníst. Nedá se říci, jestli má výrazně širší nebo menší databázi restaurací, kaváren a barů než Nesnězeno, proto doporučuji nainstalovat oba softwary.

Aplikaci Jídlov nainstalujete bezplatně zde

COVID-19

Nejen v naší zemi se opatření neustále mění. V době psaní článku například musíte do zahrádek restaurací přijít s testem ne starším než 72 hodin v případě antigenního a 7 dní v případě PCR testu, s potvrzením o tom, že jste před méně než 90 dny nemoc prodělali, nebo s prohlášeným o ukončeném očkování. Nedá se ale příliš očekávat, že se různá nařízení ještě několikrát nezmění, a není tak úplně snadné se v nich zorientovat. Program COVID-19 však obsahuje informace o opatřeních nejen v České republice, ale i ve světě, zároveň zde najdete aktuální přírůstky nakažených ve všech zemích, kdy si u každého státu můžete přehledně zobrazit veškeré údaje. Funkce jsou k dispozici zdarma, avšak s reklamami. Pro jejich odstranění si připravte 49 Kč.

Aplikaci COVID-19 stáhnete zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více