Zavřít reklamu

Se závěrem týdne je tu opět náš pravidelný přehled zajmavých rozšíření pro webový prohlížeč Google Chrome. V dnešním díle si představíme rozšíření pro práci s PDF, nástroj pro sledování obrazu v obraze nebo třeba užitečného pomocníka pro službu Gmail.

PDF Converter

Při práci v Chromu se vám jistě bude hodit také rozšíření s názvem PDF Converter. Jedná se o bezplatnou službu, která vám umožní snadno a rychle převést dokumenty ve formátu Word či Excel do PDF a naopak. PDF Converter si umí poradit tak s formáty PPT a JPG, a nabízí jednoduché, přehledné uživatelské rozhraní.

Rozšíření PDF Converter stáhnete zde.

Google Mail

Pokud používáte službu Gmail od Googlu, jistě chcete mít vždy přehled o nově příchozích zprávách. Díky tomuto rozšíření se vám ve vašem prohlížeči Google Chrome bude na horní liště zobrazovat ikonka služby Gmail spolu s údajem o počtu nepřečtených přijatých zpráv. Kliknutím na tuto ikonku se pak jednoduše přesunete do složky příchozích zpráv.

GMail
Zdroj: Google

Rozšíření Google Mail stáhnete zde.

Bullet Journal

Rozšíření s názvem Bullet Journal jistě uvítají všichni, kteří si často vedou denní zápisky, seznamy úkolů, plánují, nebo zkrátka jen zaznamenávají své myšlenky. Jedná se o elektronickou verzi populárního “tečkovaného” bullet journalu, která se stane užitečnou součástí vašeho webového prohlížeče. Rozšíření Bullet Journal umožňuje také spolupráci s dalšími uživateli.

Rozšíření Bullet Journal stáhnete zde.

GoFullPage

Každý počítač umožňuje pořízení snímku obrazovky aktuálního obsahu displeje, tento rozsah ale nemusí být v některých případech dostačující. Rozšíření s názvem GoFullPage dokáže snadno, rychle a bez jakýchkoliv zbytečných akcí navíc pořídit screenshot celé webové stránky, otevřít jej v samostatné kartě prohlížeče a umožní vám také jeho uložení ve formátu JPG nebo PDF.

GoFullPage
Zdroj: Google

Rozšíření GoFullPage stáhnete zde.

Picture in Picture Extension

Rozšíření pro aktivaci režimu Obraz v obraze jsme již na stránkách Jablíčkáře zmiňovali. Pokud se vám ještě nepodařilo najít takové, které by plně vyhovovalo vašim potřebám, můžete vyzkoušet Picture in Picture Extension. Příslušný režim jednoduše aktivujete kliknutím nebo stiskem klávesové zkratky, rozšíření funguje u videí na naprosté většině webových stránek, spuštěných v prostředí webového prohlížeče Google Chrome

Rozšíření Picture in Picture stáhnete zde.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.