Zavřít reklamu

Protože populární TweetDeck oznámil konec funkcionality své macOS aplikace, přičemž bude nadále fungovat jen on-line, tak možná hledáte jiný nejlepší Twitter klient pro Mac. Webové rozhraní je sice fajn, ale pořád zde hrozí náhodné uzavření karty nebo zpomalování prohlížeče. Alternativy ale jsou a stačí si vybrat. Výhodou těch následujících je to, že mají i svou iOS alternativu. 

Pokud nemáte s Twitterm co dočinění, vězte, že se jedná o poskytovatele sociální sítě a mikroblogu umožňující uživatelům posílat a číst příspěvky zaslané jinými uživateli. To je známo jako tweety, ostatně samotný název platformy lze přeložit jako „cvrlikání“, „švitoření“ či „štěbetání“. Twitter byl založen už v roce 2006, od 6. srpna 2012 je dostupný i v češtině. V listopadu 2017 se pak navýšil maximální počet znaků tweetu ze 140 na 280. 25. dubna 2022 jej pak koupil Elon Musk za 44 miliard amerických dolarů.

Twitter pro Mac 

Twitter ve skutečnosti ukončený TweetDeck vlastní. K němu ale nabízí i vlastního klienta pro počítače Mac. Člověk by si myslel, že oficiální aplikace vytvořená společností bude tou nejlepší volbou, ale kdyby tomu tak bylo, nikdo by samozřejmě nevyužíval služeb TweetDecku. Vlastní Twitter není nijak špatná volba, pokud chcete obsah této platformy jen číst a občas napsat nějaký ten příspěvek. Poradíte si zde i se zprávami a vyhledáváním.

Twitter v Mac App Store 

Twitterrific 

Aplikace boduje hlavně svým designem a možností zobrazení chronologické časové osy příspěvků i pro několik vašich účtů najednou. Podporuje všechny prvky systému, jako je Centrum oznámení, celoobrazovkový režim, rozumí si s Retina displeji i VoiceOverem. Nechybí také motivy, takže si můžete přizpůsobit styl a velikost písma. Titul si navíc můžete užívat nejen na Macu, ale i na iPadu. Daní za všechny tyto funkce je jednorázová platba ve výši 199 Kč.

Twitterrific v Mac App Store

TweetBot 3 

TweetBot je oceňovaná aplikace, která naráží jen na limity Twitteru, protože ten poskytuje aplikacím třetích stran přístup k jeho funkcím, a ke kterým prostě nechce, k těm jim přístup nedá. Tento titul ale nabízí rozšiřitelný postranní panel, přetahování sloupců, lepší přehrávání médií, tmavý režim, filtry časové osy, které si tak nastavíte dle svých potřeb, možnosti ztlumení nebo seznamy. Ani on ale není zadarmo a vyjde vás na 249 Kč.

Tweetbot 3 v Mac App Store

.