Zavřít reklamu

Vánoce se nezadržitelně blíží, což asi není třeba žádným způsobem zdůrazňovat. Je sice pravdou, že letos se na různé vánoční akce lehce opomenulo, a to především kvůli pandemii koronaviru, která postihla celý svět. Zapomenout však na jeden z nejhezčích svátků z celého roku jednoduše nelze. Pokud ještě nemáte koupené dárky pro vaše známé či pro členy rodiny, tak se vám bude hodit tato série vánočních článků. Jako každý rok jsme vám i letos přispěchali na pomoc a pravidelně vám přinášíme různé tipy na nejlepší vánoční dárky. V tomto článku se konkrétně podíváme na nejlepší dárky do 2 tisíc korun.

Bezdrátový reproduktor AlzaPower Vortex V2

Bezdrátových reproduktorů momentálně na trhu najdete opravdu nespočet. Vybrat si můžete z obrovských party reproduktorů, můžete jít zlatou střední cestou, anebo si pořídíte nějaký menší reproduktor, například na cesty, anebo na ozvučení malé místnosti. Pokud víte, že váš obdarovaný nějaký takový bezdrátový reproduktor shání, tak mu zajisté uděláte radost reproduktorem AlzaPower Vortex V2. Tento kousek je „malej, ale šikovnej“, což potvrzují jeho specifikace. Maximální výkon je 24 wattů, frekvenční rozsah od 90 Hz do 20 kHz, kromě Bluetooth pak nechybí 3,5mm jack a mikrofon, na baterii pak tento reproduktor vydrží až 10 hodin. To vše při kompaktních rozměrech 15 x 16 x 14,5 cm.

Bezkontaktní teploměr iHealth PT2L

Současnou koronavirovou pandemii už rozhodně žádným způsobem připomínat nemusíme. Nejen v Česku je to všechno jako na horské dráze – jednou můžeme chodit do obchodů, provozovat služby a bez problémů chodit ven, za několik týdnů poté dochází ke zpřísnění opatření a opět zůstáváme zavření nejlépe doma. Případnou nákazu koronavirem můžete jednoduše zjistit tělesnou teplotou dotyčného. Jestliže váš obdarovaný často sleduje svůj zdravotní stav a mimo jiné si také často měří teplotu, tak mu rozhodně pořiďte bezkontaktní teploměr iHealth PT2L. Tento teploměr, který je opravdu velmi přesný, snímá tepelné vyzařování v infračerveném pásmu z povrchu čela. Výsledek měření se poté dočkáte během jediné sekundy, což je oproti klasickým teploměrům neměřitelný rozdíl. Stačí namířit, stisknout tlačítko a je hotovo.

Stativ Joby GripTight ONE GP

Pokud chcete v současné době fotit, tak k tomu rozhodně nepotřebujete fotoaparát za desítky tisíc korun. Pro amatérské focení perfektně postačí váš iPhone či jiný chytrý telefon, tedy pokud patří mezi novější. I přesto, že nejnovější fotosoustavy disponují optickou stabilizací videa, tak lze otřesy na záznamu pozorovat. V tomto případě můžete využít stativu, s pomocí kterého lze jednoduše fotit statické fotografie, popřípadě různé časosběry. Dotyčnému můžete z řady stativů zakoupit například mini stativ Joby GripTight ONE GP. Jedná se o unikátně řešený kompaktní ohebný mini stativ s magnetickými články ohebných kloubních nohou, který je vybavený odnímatelným skládacím Clip držákem GripTight ONE Mount.

Nabíjecí stojánek Apple iPhone Lightning Dock

Jestliže chcete obdarovat někoho, kdo má iPhone, ale už ho unavuje klasické nabíjení kabelem, tak ho zajisté potěšíte nabíjecím stojánkem Apple iPhone Lightning Dock. Tato nabíječka je poté vhodná pro všechny jedince, kteří hledají stojánek na stůl, třeba do kanceláře, a zároveň těm uživatelům, kteří úplně nemají rádi bezdrátové nabíjení. Stojánek Lightning Dock totiž disponuje klasickým Lightning konektorem, který je nutné vsunout do konektoru iPhonu. Tento originální dock od Applu poté samozřejmě disponuje také přepěťovou ochranou, podpěťovou ochranou a regulací teploty, díky čemuž neriskujete v případě selhání fatální následky.

Externí disk LaCie Mobile Drive 1 TB

I když se v poslední době základní velikost úložiště u jablečných zařízení zvětšuje, tak ne vždy tomu takto bylo. Ještě donedávna nabízely iPhony základní úložiště jen 64 GB, MacBooky poté jen 128 GB. Na telefonu tak stačilo nahrát pár minut 4K videa, na MacBooku poté stáhnout pár her či filmů, a volné místo v úložišti bylo rázem fuč. Pokud se do podobné situace dostal váš obdarovaný, tak mu můžete na Vánoce pořídit externí HDD LaCie Mobile Drive o kapacitě 1 TB. Produkty značky LaCie jsou jak po designové stránce, tak i po té funkční, naprosto perfektní a zmiňovaný externí disk není výjimkou. Díky němu si obdarovaný veškerá svá data vezme kamkoliv – do školy, kanceláře, anebo někam na cesty. A ještě k tomu bude vypadat stylově.

Bezdrátová rychlo-nabíječka Spigen F310W

V současné době už pomalu upadá klasické nabíjení kabelem. Dokonce se sem tam spekuluje i o tom, že by se měl Apple již v blízké budoucnosti u jablečných telefonů kompletně zbavit nabíjecího konektoru. Uživatelé by tak iPhone mohli nabíjet pouze bezdrátově. Jestliže chcete obdarovaného předem na tuto situaci připravit, popřípadě pokud mu jen chcete udělat radost bezdrátovou nabíječkou, tak můžete zvolit tu od renomované značky Spigen – konkrétně se jedná o nabíječku s označením F310W. Tato nabíječka podporuje bezdrátový standard Qi, dokáže nabíjet dvě zařízení zároveň a celkový její výkon je 36 wattů. Součástí balení je poté 36 wattový adaptér a microUSB kabel.

Apple Magic Mouse 2

Jestliže vámi obdarovaný disponuje MacBookem, tak mu na sto procent uděláte radost bezdrátovou myší Apple Magic Mouse 2, která patří mezi uživateli mezi velmi oblíbené. Tato myš se oproti těm ostatním liší v tom, že díky ní můžete provádět různá gesta, kterých je operační systém macOS doslova plný. Na jedno nabití tato myš vydrží celý měsíc, nabíjení pak provádíte prostřednictvím Lightning kabelu. Spolehnout se můžete na minimalistický, ergonomický a moderní design. Dle mého názoru se jedná o produkt, který by neměl chybět v portfoliu každého jablečného nadšence. Jakmile dotyčný jednou Magic Mouse 2 okusí, tak už nikdy žádnou jinou myš nebude chtít do ruky vzít.

Reproduktor JBL Flip Essential

Hudba patří mezi velmi důležitou část života každého z nás. Někomu může hudba pomoci ve zrelaxování, jiní jedinci se s ní poté mohou motivovat ve fitness centrech, a někdo zase potřebuje poslouchat hudbu v autě při dlouhé pracovní cestě. Pokud váš obdarovaný patří mezi takové posluchače, kteří si rádi poslechnou hudbu opravdu nahlas, například v pokoji, anebo třeba někde v přírodě, tak bude vhodným dárkem pořádně kvalitní bezdrátový reproduktor – sáhnout můžete například po JBL Flip Essential. Tento reproduktor nabízí baterii o velikost 3000 mAh, která poskytuje až 10 hodin nepřetrživého přehrávání kvalitního zvuku. Tělo je poté odolné a je využito speciálních vodotěsných materiálů, které odolnost zvětšují. Nabízí také funkci pro potlačení šumu a ozvěny.

Powerbanka Xtorm 60W Voyager 26000 mAh

Na trhu v současné době najdete nespočet různých power bank. Některé jsou levné a nabízí nízkou kapacitu, jiné nabídnou například bezdrátové nabíjení a další pak umí nabít například MacBook či jiný přenosný počítač. Jestliže váš obdarovaný často se svými jablečnými produkty cestuje, tak se mu bude pořádná powerbanka hodit. V tomto případě rozhodně neurazíte powerbankou Xtorm 60W Voyager, která má kapacitu až 26 000 mAh. Oproti klasickým levným powerbankám je kapacita několikanásobně větší, tak stejně je větší i její maximální výkon – až 60 wattů. Tato powerbanka disponuje celkově dvěma USB-C porty, nechybí samozřejmě ani dva porty pro klasické USB-A. Součástí powerbanky jsou poté dva USB-C kabely, které lze jednoduše zastrčit do těla powerbanky – díky tomu je máte vždy u sebe.

Chytrá láhev Equa Smart

Co si budeme nalhávat – denní pitný režim se pravidelně nedaří plnit nejspíše většině z nás. Jedná se o vcelku globální problém, který může mít za následek bolesti hlavy, nevolnost a mnoho dalších potíží. Pokud má váš obdarovaný problémy s dodržením každodenního pitného režimu, tak mu můžete zakoupit chytrou láhev Equa Smart. Tato chytrá lahev má velikost 680 ml a zajistí nejen optimální přísun tekutin, ale bude vás také motivovat ke správným návykům životosprávy. Kromě toho bude mít obdarovaný perfektní pocit z toho, že pije z lahve s perfektním designem. Equa se rozsvítí dříve, než ve vašem těle začnou procesy související s dehydratací. Tato láhev pak kontroluje váš optimální denní příjem vody a zohledňuje individuální potřeby každého z nás.

.