Zavřít reklamu

Po delší době bude v našem dnešním souhrnu dne řeč o aplikaci Clubhouse. Ta tento týden ztratila svou exkluzivitu – její vedení totiž zrušilo nutnost registrace na základě pozvánky od jiného uživatele. Clubhouse si od tohoto „rozvolnění“ zajisté slibuje příliv nových nadšených uživatelů, otázkou ale je, do jak velké míry je tato audio chatovací platforma stále ještě atraktivní.

Clubhouse již není „exkluzivním klubem“

Audio diskuzní platforma Clubhouse, která se zejména počátkem tohoto roku u nás těšila poměrně velké pozornosti ze strany veřejnosti, již k registraci nevyžaduje pozvánku od jiného uživatele. Spoluzakladatelé Clubhousu Paul Davison a Rohan Seth tento týden oznámili, že aplikace Clubhouse pozbyla svého statutu „invite only“. Na čekací listině se v tu dobu nacházelo zhruba deset milionů uživatelů. Mluvčí platformy Clubhouse včera potvrdil, že k zpřístupnění platformy všem čekajícím bude docházet postupně. „Systém pozvánek byl důležitou součástí naší rané historie,“ stojí v novém příspěvku na oficiálním webu Clubhousu. Kromě toho se platforma Clubhouse také pochlubila svým novým logem, stejně jako novou ikonko aplikace. Na té se nyní nachází jedenadvacetiletý Justin „Meezy“ Williams.

Clubhouse nove logo

Ke změně došlo jen týden poté, co Clubhouse spustil svůj nový projekt s názvem Backchannel, v jehož rámci došlo podle vedení Clubhousu již v průběhu prvního dne k odeslání deseti milionů soukromých zpráv a v průběhu prvního týdne bylo odesláno více než devadesát milionů zpráv. V době svého spuštění se Clubhouse těšil velkému zájmu ze strany uživatelů, ten ale začal postupně upadat spolu s tím, jak se oddalovalo vydání aplikace Clubhouse pro zařízení s operačním systémem Android. Řada lidí si mezitím zvykla na některé z konkurenčních platforem, jako třeba Spaces od Twitteru.

Společnost Salesforce dokončila akvizici platformy Slack

Společnost Salesforce, která je dlouhodobě považována za jednu z nejvýznamnějších na poli podnikání v oblasti cloudových systémů, tento týden oficiálně oznámila, že úspěšně uzavřela akvizici platformy Slack. Cena odkupu činila 27,7 miliardy dolarů a platforma Slack se tak stala součástí sady podnikového softwaru z dílny společnosti Salesforce. V současné chvíli by podle dostupných zpráv nemělo dojít k žádným změnám, co se týče fungování, vzhledu nebo personálního složení Slacku. Ředitel společnosti Salesforce Marc Benioff v souvisejícím oficiálním prohlášení uvedl, že Slack ve spolupráci se Saleforce „budou společně definovat budoucnost podnikového softwaru, a vytvářet digitální sídla, která každé organizaci umožní odkudkoliv řídit úspěch svých zákazníků i zaměstnanců“.

Louis Vuitton zahájil předprodej svých luxusních reproduktorů

Módní dům Louis Vuitton počátkem tohoto měsíce představil své nové bezdrátové reproduktory s futuristickým designem a názvem The Horizon Light Up. Luxusní reproduktory, oděné do vysoce kvalitní kůže a opatřené světly, jsou podle společnosti Louis Vuitton inspirovány ikonickou kabelkou Toupie. Louis Vuitton nyní spustil oficiální předobjednávky těchto reproduktorů, jejichž cena činí 2 890 dolarů (v přepočtu zhruba 62 400 korun). Reproduktory The Horizon Light Up jsou spíše luxusním módním doplňkem než něčím, co by potěšilo zaryté audiofily. Jsou vybavené 3″ subwooferem, nabízí propojení s aplikací Louis Vuitton Connect a umožňují vytvoření sestav pro více místností nebo přizpůsobení barev světel.

.