Zavřít reklamu

Apple má poměrně solidní renomé, což platí především v oblasti Severní Ameriky, potažmo tedy ve své domovině ve Spojených státech amerických. Není se proto čemu divit, že se poměrně často objevují produkty s logem nakousnutého jablka i ve filmech a seriálech. Z tohoto důvodu je také prakticky nemožné vyjmenovat všechny snímky, kde se jablíčka objevila, každopádně i přesto si několik titulů můžeme zmínit.

Než se ale podíváme na dané filmy a seriály, pojďme si říct jednu zajímavost, která vás možná překvapí. Jedno takové filmové tajemství totiž sdílel známý režisér Rian Johnson, který stojí za skvosty jako Knives Out, Star Wars: The Last Jedi nebo za některými epizodami Breaking Bad. Ten zmínil, že Apple zakazuje, aby v mysteriózních filmech padouši používali iPhone. Pokud tedy sledujete drama, thriller či podobný filmový žánr, kde mají všichni jablečné telefony, jen ten jeden člověk ne, tak dávejte pozor. Dost možná se z něj vyklube záporná postava. Nyní už ale pojďme na jednotlivé tituly.

Apple produkty jsou napříč žánry

Jak už jsme zmínili na začátku, produkty od Applu se pravidelně objevují ve filmech a seriálech nejrůznějších žánrů, kvůli čemuž je prakticky nemožné zmínit všechny či alespoň počet. Z těch populárních si ale můžeme zmínit například kultovní akční film Mission: Impossible, kde hlavní hrdina (Tom Cruise) používá přenosný počítač PowerBook 540c. Následně ve snímku Pravá blondýnka je zase hlavní protagonistka uživatelskou oranžovobílého iBooku, přičemž si zároveň můžete povšimnout, že je na tomto laptopu logo Applu z pohledu diváka obrácené, respektive hlavou dolů. Právě iBook se mimo jiné objevil i v seriálech jako Sex ve městě, Deník princezny, Přátelé, ve filmu Skleněný dům a v řadě dalších.

V hned několika snímcích jsme také mohli spatřit dnes již legendární iMac G3, který pochopitelně lákal nejen diváky, ale i samotné režiséry svým netradičním designem. Přesně proto se objevil v hitech jako Muži v černém 2, Zoolander, Krokodýl Dundee v Los Angeles nebo Jak na věc. Stejné popularitě se těší i MacBooky Pro, které se objevily například v seriálu Teorie velkého třesku, ve filmech Fotři jsou lotři, Ďábel nosí pradu, Návrh, Oldboy a dalších. V závěru pak také nesmíme zapomenout zmínit jablečné telefony. Asi není žádným překvapením, že ve Spojených státech amerických mají iPhony větší zastoupení (58,47 %) než smartphony se systémem Android (41,2 %), kvůli čemuž se objevují ve většině snímků, které pochází právě z této země.

Místo s vysokou koncentrací Apple produktů

Pokud byste se z nějakého důvodu chtěli dívat především na filmy a seriály, kde se objevují právě produkty od Applu, pak pro vás máme jeden tip. Existuje totiž místo, kde se prakticky nepoužívají jiná zařízení. Řeč je totiž o streamovací platformě  TV+ od cupertinského giganta, u které je samozřejmě pochopitelné, že Apple bude chtít využít svůj vlastní prostor pro samotný product placement. Nutno však zmínit, že to gigant nedělá nijak agresivně a zobrazení jeho produktů působí spíše přirozeně.

Ted Lasso
Ted Lasso – Jeden z nejoblíbenějších seriálů z  TV+

U prostého ukazování to ale nekončí. Apple totiž častokrát i demonstruje, jak jeho zařízení vůbec fungují, jaké mají možnosti a čeho jsou teoreticky schopné. Přesně proto vám můžeme doporučit shlédnout nesmírně populární seriál Ted Lasso, který mimo jiné získal i řadu ocenění a na ČSFD se pyšní hodnocením v podobě 86 %. Pokud hledáte pořádnou porci zábavy na vánoční volno, tak by vám tento snímek rozhodně neměl uniknout. Při jeho sledování ale dávejte pozor na to, kolikrát se v něm vlastně produkty od Applu objeví.

.