Zavřít reklamu

Kvůli stále se šířící epidemii COVID-19 se doporučuje vyhýbat místům, kde se pohybuje větší množství lidí. Akce, kde se vyskytuje 100 lidí jsou rovnou zakázány. Pro mnohé to tak znamená, že budou trávit volný čas hlavně doma u knih, televize, společenských her anebo třeba videoher. Streamovací platformy na filmy a seriály jsou rovněž hodně oblíbené, a právě na ty se zaměříme v dnešním článku. Představíme vám nejen ty nejznámější služby, ale i méně známé možnosti přehrávání filmů a seriálů.

Jak si vybrat správnou službu na přehrávání filmů a seriálů?

Zvolit jen jednu nejlepší online videopůjčovnu je nemožné. A to hlavně z toho důvodu, že každému se líbí jiné filmy/seriály a bohužel neexistuje možnost, jak mít legálně většinu obsahu na jednom místě. Jednotlivé služby mají exkluzivní smlouvy, tvoří vlastní tituly atd. Naštěstí už existují i možnosti, jak si rychle projít nabídku jednotlivých společností. A to dokonce i z pohledu podpory češtiny, což může značně ulehčit výběr té správně služby pro vás. Řeč je o webu filmtoro.cz, který seskupuje všechny seriály, dokumenty a filmy online.

Na stránce naleznete informace nejen o filmu, ale hlavně to, kde se dá pustit a jestli podporuje češtinu. Můžete si tak udělat představu o tom, která služba se vám nejvíce zamlouvá. Nakonec možná zjistíte, že si ani nic platit nemusíte, protože si vystačíte s bezplatným přehráváním filmů a seriálů. Filmtoro má navíc k dispozici i aplikaci na AppStore.

Netflix

Tuto službu nemusíme pravděpodobně většině z vás představovat. Nabízí velké množství seriálů/filmů a poměrně dost i z vlastní produkce. Na podzim roku 2019 navíc společnost spustila českou verzi, která se projevila nejen českým uživatelským prostředím, ale i větší podporou českých titulků a dabingu. Jedná se o placenou službu, základní předplatné vychází na 199 Kč/měsíc, Premium verze pak na 319 Kč/měsíc.

HBO GO

Funguje podobně jako Netflix, rovněž nabízí filmy a seriály, včetně vlastní produkce a českého prostředí. Jednou z výhod oproti Netflixu může pro někoho být lepší podpora u českých titulků a dabingu. Plusem může být pro někoho i cena, která je 159 Kč/měsíc.

Apple TV+

Online předplatné od Applu bylo spuštěno na podzim roku 2019. Oproti výše zmíněným službám je rozdíl v tom, že zde nenajdete licencovaný obsah třetích stran. Za každým titulem stojí přímo Apple. Od toho se odvíjí i nižší cena 139 Kč/měsíc. Stále navíc běží akce, že pokud si koupíte iPhone, iPad, iPod Touch, Apple TV nebo Mac, tak obdržíte předplatné na rok zdarma.

Amazon Prime Video

Nemůže chybět ani půjčovna od Amazonu, která je rovněž oficiálně dostupná v Česku. Co se týče obsahu, tak se kombinuje vlastní a licencovaná tvorba. Menším mínusem může být absence češtiny, kdy chybí u velké většiny filmů alespoň titulky. Až do února 2020 platila i speciální cena pro nové uživatele 3 eura/měsíc na půl roku. Od března už je však cena klasicky 5,99 eur (cca 155 Kč) měsíčně.

amazon prime video

iTunes & Google Play

V případě, že dáváte přednost koupi filmu či vypůjčení na krátkou dobu. Má pro vás Apple i Google řešení. V obchodě s aplikacemi je totiž i sekce s filmy a seriály, kde se jich dá zakoupit velké množství. Častokrát se v nich objevují i novější filmy, navíc existují i různé cenově zvýhodněné balíčky. O těch mimo jiné informujeme i na Jablíčkáři.

YouTube

Někoho možná překvapí YouTube, nicméně i na tomto serveru naleznete poměrně dost filmů legálně a ve skvělé kvalitě. Velká většina je navíc s českým dabingem. Níže naleznete odkazy na některé kanály, kde se tyto filmy nabízí:

iVysílání

V internetovém vysílání České televize také naleznete mnoho seriálů, filmů a dokumentů. K dispozici jsou samozřejmě v češtině a zdarma. Pokud jste nějaký film nestihli v televizi, je dost velká šance, že ho ještě pár týdnů zastihnete právě v iVysílání.

Další možnosti přehrávání filmů a seriálů

.