Zavřít reklamu

Výukové kartičky jsou skvělá věc. Nemusí nutně sloužit jen k učení slovíček z cizího jazyka, ale také k zapamatování různých letopočtů, specifických termínů a spousty dalšího. V dnešním díle našich tipů na aplikace pro iPhone si představíme hned několik aplikací pro tvorbu a správu výukových kartiček.

StudyStack

StudyStack představuje efektivní a zábavný způsob studia. V této aplikaci si můžete nejen vytvářet vlastní studijní kartičky, ale také hrát hry, automaticky vytvořené na jejich základě. K tvorbě kartiček můžete využít i web studystack.com. Kartičky můžete sdílet se svými spolužáky prostřednictvím e-mailu nebo sociálních sítí. Aplikace disponuje funkcí, díky které můžete vždy pokračovat s učením tam, kde jste skončili.

Tinycards

S Tinycards se můžete snadno a efektivně připravit na zkoušku či test nejen z cizího jazyka. Za touto aplikací stojí tým tvůrců oblíbeného Duolinga. Aplikace Tinycards využívá technik chytrého učení k tomu, aby vám pomohla snáze si zapamatovat novou látku. Kromě jazyků najdete v aplikaci Tinycards také kartičky z oboru biologie, chemie, zeměpisu nebo třeba dějepisu.

StudyBlue

Aplikace StudyBlue neslouží jenom k tvorbě výukových kartiček, ale umožní vám také vytvářet si vlastní studijní materiály, podstupovat kvízy a testy, nastavovat si připomínky a sledovat váš pokrok v učení. Aplikaci můžete synchronizovat s její desktopovou verzí, kopírovat a upravovat kartičky a spojit se se svými spolužáky pro ještě efektivnější studium.

Quizlet

Quizlet je další z oblíbených aplikací, která vám pomůže vstřebat nové vědomosti, zopakovat si je a zapamatovat. Můžete si v ní buďto vytvořit své vlastní kartičky, nebo využít ty, které vytvořili ostatní uživatelé. Kromě učení můžete také aplikaci Quizlet využít k otestování svých znalostí a sdílení kartiček se svými spolužáky. Aplikace je v základní verzi zdarma, ve variantě Quizlet Go (299 korun) se zbavíte reklam a získáte offline přístup, verze Quizlet Plus (539 korun) nabízí další prémiové funkce, jako je třeba možnost nahrávání a skenování obrázků pro vytváření vlastních setů kartiček.

 

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více