Zavřít reklamu

Rádi byste se naučili alespoň základní znalosti anglického či jiného jazyka, ale nevíte, jak na to? Mezi námi jsou sice osoby, kterým stačí k pochopení trochu toho studia a konverzace s cizinci, najdou se ale i tací, které by k učení motivovala poněkud zábavnější forma. Ke studiu v dnešní době můžete použít jak počítač, tak i mobilní telefon či tablet, v App Storu se navíc nachází mnoho programů, se kterými při troše snahy zaznamenáte v jazyku pokrok. My se budeme věnovat aplikacím, které vám pomohou nejen s angličtinou, ale i s většinou dalších rozšířených jazyků.

Duolingo

Asi nejstahovanější aplikací pro učení cizích jazyků hrou je Duolingo. Po vytvoření účtu si vyberete jazyk, který se chcete učit, určíte si denní cíl a následně už jen procvičujete pomocí psaní, mluvení nebo poslechu. Podporuje více než 35 jazyků a nechybí mezi nimi samozřejmě ani čeština. Pokud si však chcete procvičovat jiný jazyk než angličtinu, máte v podstatě smůlu. Samozřejmě je možné si jako cílový jazyk zvolit třeba francouzštinu, němčinu nebo italštinu, váš procvičovací nebo hlavní jazyk však vždy musí být angličtina – například z češtiny do francouzštiny tak procvičovat nemůžete. Pokud vám stále chybí motivace, můžete v Duolingu soutěžit s přáteli, jestliže vás zase otravují reklamy, vyzkoušejte Duolingo Plus, se kterým si kromě jejich skrytí odemknete i možnost stažení lekcí pro offline hraní a další skvělé vychytávky.

Aplikaci Duolingo nainstalujete bezplatně zde

Mondly

Vývojáři programu Mondly se zaměřili spíše na kvantitu, nikoli však na úkor kvality. V databázi totiž najdete celkově 33 jazyků, ze kterých si po spuštění zvolíte ten, jenž se chcete naučit. Každý den pak máte za úkol splnit určitou lekci. Mondly se vás snaží naučit hlavně konverzovat, ale i poslouchat, psát a správně používat gramatiku. Aplikace je oblečena v pěkném kabátku, ve kterém můžete přehledně sledovat vaše pokroky. Jestliže vám základní funkce nestačí, je pro vás nezbytné aktivovat měsíční či roční předplatné.

Aplikaci Mondly nainstalujete bezplatně zde

LinGo Play

Pokud vám výše zmíněné programy tak úplně nevyhovují a raději byste se učili trochu odlišným způsobem, pak byste se měli zaměřit právě na LinGo Play. Opět zde máte na výběr z více než 30 jazyků, přičemž při učení libovolného z nich musíte postupovat od základních až k pokročilým tématům. Software ale umožňuje také učení pomocí kartiček – tento způsob patří nejen mezi zábavné, ale i prospěšné k vytříbení znalostí. Pro pokročilejší lekce si budete muset zapnout předplatné, osobně si však myslím, že verze zdarma vám k základnímu použití bohatě postačí.

Aplikaci LinGo Play nainstalujete z tohoto odkazu

Quizlet

Z nástrojů, které byly ve článku zmíněny, je Quizlet nejvíce přizpůsobitelný. Látku vás učí pomocí kartiček a kromě toho, že můžete procvičovat z mnoha seznamů, které vytvořili studenti či učitelé, je možné dokonce vytvořit i seznamy vlastní. To využijete jak na cizí jazyky, tak i na jiné předměty. Quizlet vás může zkoušet pomocí testů na rychlost, zapisování správných odpovědí nebo třeba uzavřených otázek. Obrovským benefitem je, že si aplikace pamatuje, která část slovíček vám v daném tématu nedělala potíže, a na kterých byste měli spíše zapracovat. Snaží se vás tedy procvičit přesně ve slovíčkách či větách, které vám tak úplně nejdou. Pakliže nechcete sledovat reklamy, rádi byste se učili bez připojení k internetu a využili byste možnost nahrání obrázkových kartiček, počítejte s jednorázovým nákupem – ten vás ale rozhodně nijak nezruinuje.

Aplikaci Quizlet nainstalujete zde

.