Zavřít reklamu

Apple představil technologii MagSafe spolu s iPhony 12, nyní jsou i součástí celé řady iPhonů 13. Nejčastěji sice bývá spojována s bezdrátovým nabíjením, využití má ale o poznání širší. Za vše mohou magnety, díky kterým patřičné příslušenství skvěle dosedne na záda telefonu. 

GripTight Mount for MagSafe

Společnost Joby se soustředí na vývoj fotografického příslušenství nejen pro dospělou fototechniku, ale i mobilní telefony. Silné magnety obsažené v iPhonu se tak ideálně hodí pro přesné ustavení čelistí, které poté do nějakého stativu upnete. Řešení společnosti sice nabízí i klasické čelisti, prakticky je ale nemusíte použít, takže vám nebudou při pohledu na displej a manipulaci se zařízením nijak vadit. Cena takového řešení je 999 Kč a dá se sehnat i v tuzemsku.

Moment Mounts for MagSafe

A focení ještě jednou, ale již patřičně komplexněji. Společnost Moment totiž vyvíjí kompletní fotografické řešení pro chytré telefony, kdy v jejich popředí samozřejmě stojí iPhone. Vyrábí nejen kryty, na které můžete snadno uchytit fotografickou optiku společnosti, ale i různé doplňky. Ty v případě technologie MagSafe využívají jeden univerzální držák, který můžete ale ještě dále rozšířit. Slouží tedy nejen k ustavení do stativu, ale do jeho saní klidně připojíte externí mikrofon nebo blesk. Ostatně podívejte se na stránky společnosti. Ceny začínají na 20 dolarech, zmíněné řešení vás pak vyjde na 60 dolarů.

Belkin Magnetic Fitness Phone Mount

Jste-li vyznavači cvičících mobilních aplikací, měl by být tento držák společnosti Belkin nedílnou součástí vašeho cvičebního setu. Společnost jej primárně prezentuje k uchycení na cvičící stroj a sledování nejen svého progresu, ale takto můžete sledovat i jakýkoli jiný obsah, třeba ten z Apple TV+. Díky univerzálnímu uchycení jej však můžete ustavit prakticky kamkoli, tedy třeba i na dětský kočár atd. Cena je 950 Kč, a i jeho seženete v českých e-shopech.

OtterBox Mobile Gaming Clip for MagSafe

Pokud rádi hrajete mobilní hry, tak jistě víte o podpoře pro herní ovladač Xboxu. Jestliže jej vlastníte, možná řešíte, jak ideálně sledovat dění na displeji vašeho iPhonu. Také proto poskytuje společnost OtterBox držák, který na něho snadno přichytíte. Ten je polohovatelný, takže si své zařízení můžete nastavit i do ideálního úhlu. Své oblíbené mobilní hry si tak vychutnáte skutečně naplno. Cena je 40 dolarů.

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.