Zavřít reklamu

S příchodem iPhone 12 se jablečné telefony dočkaly poměrně zajímavé novinky s označením MagSafe. Do zad telefonů totiž Apple vměstnal sérii magnetů, které lze následně využít pro jednoduché přichycení příslušenství, například v podobě krytů či peněženek, nebo pro bezdrátové nabíjení s výkonem až 15 W. Netrvalo dlouho a o slovo se krátce na to přihlásila takzvaná Baterie MagSafe neboli MagSafe Battery Pack. Svým způsobem jde o přídavnou baterii fungující podobně jako powerbanka, kterou stačí přicvaknout k zádům telefonu pro prodloužení jeho výdrže.

MagSafe Battery Pack je nástupcem dřívějších krytů Smart Battery Case. Ty fungovaly velice podobně a jejich primárním cílem bylo prodloužení výdrže na jedno nabití. V krytu se totiž nacházela přídavná baterie spolu s Lightning konektorem. Po nasazení krytu se tedy iPhone nejprve dobíjel z něj, a až po jeho vybití přešel na vlastní baterii. Zásadním rozdílem mezi těmito dvěma produkty je, že Smart Battery Case byl zároveň i krytem, a tedy chránil konkrétní iPhone proti případnému poškození. Naopak Baterie MagSafe na to jde jinak a soustředí se jen a pouze na nabíjení. Ačkoliv zůstalo jádro obou variant stejné, tak i přesto někteří jablíčkáři volají po návratu tradičních krytů, které dle jejich slov měly řadu nezpochybnitelných výhod.

Proč jablíčkáři preferují Smart Battery Case

Dřívější Smart Battery Case těžilo především ze své maximální jednoduchosti. Jednoduše stačilo nasadit obal a tím to celé končilo – jablíčkář si tak prodloužil výdrž baterie na jedno nabití a ochránil zařízení před případným poškozením. Naopak MagSafe Battery Case lidé takto nepoužívají a naopak jej častokrát přidělají k telefonu jen v případě potřeby. Tato Baterie MagSafe je navíc o něco hrubší a někomu tedy může i překážet.

Mezi uživateli těchto doplňků se proto otevřela zajímavá diskuze, z níž jako jasný vítěz vyšel dřívější kryt Smart Battery Case. Ten je dle slov samotných jablíčkářů o dost příjemnější, praktičtější a celkově pohodlnější pro používání, přičemž také nabízel solidní nabíjení. Naopak MagSafe Battery Pack svým způsobem doplácí na to, že jde o bezdrátovou technologii. Tento kousek se proto častokrát přehřívá – obzvláště nyní, v letních měsících – kvůli čemuž se občas mohou objevit problémy spojené s celkovou efektivitou. Když se na to ale podíváme z opačné strany, tak nám jako jasný vítěz vyjde Baterie MagSafe. Ten totiž k zařízení můžeme připojit podstatně lépe. O vše se totiž postarají rovnou magnety, srovnají baterii na správné místo a následně máme prakticky hotovo.

magsafe battery pack iphone unsplash
MagSafe Battery Pack

Vrátí se Smart Battery Case?

Zajímavou otázkou také je, zda se někdy dočkáme návratu Smart Battery Case, čímž by vlastně Apple dokázal uspokojit fanoušky tohoto doplňku. Bohužel s návratem bychom spíše počítat neměli. Technologické společnosti nám v posledních letech dávají jasně najevo, že budoucnost je jednoduše bezdrátová, což zmiňovaný kryt jednoduše nesplňuje. Z důvodu rozhodnutí Evropské unie se navíc počítá s přechodem iPhonů na konektor USB-C. To je jeden z dalších důvodů, proč je pravděpodobnější, že se gigant bude v tomto ohledu držet vlastní technologie MagSafe.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    On nekdo ty tlusty osklivy a tezky kryty pouzival? Dle meho nazoru je naopak spravne fungujici magsafe powerbanka o dost lepsi nez ten hnusnej tlustej kryt (spravne fungujici = 7,5W a vic nabijeni, ne puvodni 5W lenoch, a aby sla nabijet tez bezdratove zkrze magsafe drzaky). Mam elegantni hubenej telefon a baterii pricvaknu (i prez puvodni pouzdro) , kdyz vim ze potrebuji dobit, sz nabiju zas odcvaknu a dam zpet do brasny. Nedovefu si predstavit ze bych pri nutnosti nabiti nebo odejmuti nekolikrat denne tapasil s tim neforemnym tvedym lrytem a rval to z lightning konektoru. Btw jablickari zni jak nejaka fanaticka diagnoza 😁

    Maly edit, malinko to uz ted chapu, po pogoogleni ksem zjistil, ze existuje na XR smart case ktera uz je bezdratova a nemusi se lamat do lightning konektoru, jako u starych iphonu, s kterema jsem mel tu cest. Ale i tak mi prijde ta magsafeova o dost lelegantnejsi a modernejsi a prijemnejsi reseni (az na vydrz, ale nic nebrani si koupit vetsi neorigo, i kdyz to pak uz nebude tak prijemne do ruky, v ruksaku se to ztrati).

celý text

Čtěte více.