Zavřít reklamu

Přestože je tu s námi žánr takzvaných tower defense her již několik desetiletí, svou největší slávu začal zažívat až v dekádě poslední. Za to může vděčit především nově se objevivšímu segmentu nezávislých her a prudkému nárůstu velikosti mobilního gamingu. Je proto překvapivé vidět, když se některá z her žánru mobilním zařízením obloukem vyhne a skončí pouze na velkých obrazovkách. Takový je případ i nově vydaného Car Wash TD – Tower Defense.

Hra od vývojáře Adama Alamnia přitom svým konceptem mezi většinou násilnými hrami žánru poněkud vyčnívá. Ačkoli extrémně nenásilnou cestou šla i známá série Bloons, Car Wash TD jde ještě o stupeň dál. Během hraní totiž nezničíte ani jednu věc, dokonce ani nafukovací balónek. Předem definovanou cestou budou ke konci dráhy pomalu projíždět různá vozidla a vaším úkolem bude místo jejich destrukce jejich co nejefektivnější vyčištění. K tomu vám pak ve hře poslouží řada různých věží se specifickými čistícími vodními děly.

Z názvu se může zdát, že budete v Car Wash TD čistit jen auto, to ale není pravda. Vývojář dokázal naprogramovat řadu různých vozidel, nelekejte se tak, když vám namísto dalšího obyčejného automobilu sjede na dráhu třeba velká pirátská loď. Car Wash TD navíc nabízí i možnost tvořit si vlastní mapy, jen tak se vám tedy neomrzí.

  • Vývojář: Adam Alamnia
  • Čeština: Ne
  • Cena: 12,49 euro
  • Platforma: macOS, Windows
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.7 nebo novější, dvoujádrový procesor na minimální frekvenci 2 GHz, 2 GB operační paměti, grafická karta Nvidia GeForce GTX950 nebo lepší, 500 MB volného místa na disku

 Hru Car Wash TD – Tower Defense můžete zakoupit zde

Patrik Pajer

Absolvent filmu a audiovizuální kultury. Věnuje víc času psaní o hrách než jejich hraní. Budoucí krypto baron.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.